• 4
  • 5

seniorzy: 3 punkty na inaugurację

poniedziałek, 26 marzec 2018 12:44

W sobotę 24.03.2018r, na sztucznym boisku CTS w Nowej Rudzie Słupiec nasz I zespół zainaugurował rundę wiosenną. Na początku przyszło się nam zmierzyć z zawsze trudnym rywalem jakim jest Piławianka Piława Górna. Ostatecznie pewnie pokonujemy przyjezdnych 3:0 i przewodzimy w ligowej tabeli.Warto odnotować dwa debiuty: Adrian Sekuła oraz Cyprian Kurpiel, który dodatkowo zdobył swoją pierwszą bramkę w naszych barwach. Dodatkowo mamy również wielki powrót po latach do naszej drużyny, siłę pomocy wzmocnił Radosław Osiecki. Warto dodać, że wszystkie inne spotkania zostały odwołane a odbył się tylko nasz mecz. Więcej w rozwinięciu.

KS Piast ZPAS Nowa Ruda - KS Piławianka Piława Górna    3:0   (0:0)

Pierwsza odsłona spotkania to duża wola walki z jednej jak i z drugiej strony. Optyczną przewagę mieli jednak nasi zawodnicy, którzy próbowali wyjść jak najszybciej na prowadzenie. Ambitnie grający rywale nie ułatwiali nam zadania często powstrzymując nasze ataki faulami. W tej części gry mieliśmy 3 prawie 100% sytuacje, których nie potrafiliśmy wykorzystać. Najpierw z piątego metra Rafał Bolisęga nie zdołał oddać strzału mając przed sobą tylko bramkarza, piłkę wybił w ostatniej chwili obrońca, później w sytuacji sam na sam znalazł się Dawid Kęska, który trafił tylko w boczną siatkę. Kolejną doskonałą sytuację miał Marcel Schmidt, który minął bramkarza i uderzając do pustej bramki trafił niestety w obrońcę. Goście odpowiedzieli dwiema ciekawymi kontrami, lecz z nich nic nie wynikło.

Druga połowa to już dużo większa przewaga naszych zawodników. Chęć zdobycia kompletu punktów było widać w ich poczynaniach. W jednej z akcji najprzytomniej zachował się Bolisęga i od 57 minuty mogliśmy cieszyć się z upragnionego prowadzenia. Kolejne bramki były kwestią czasu. Przyjezdni było widać, że opadli z sił a w dodatku znacznie się odkryli co było bardzo dobre w naszych poczynaniach ofensywnych. W 85 minucie debiutujący w naszej drużynie Cyprian Kurpie podwyższył prowadzenie po strzale głową. Wynik w 90 minucie ustalił Lukas Soumar i ostatecznie wygrywamy spotkanie 3:0 zgarniając 3 ważne punkty.

W dzisiejszym spotkaniu zadebiutowało dwóch nowych zawodników. Boczny obrońca Adrian Sekuła oraz wcześniej wspomniany napastnik Cyprian Kurpie, który dodatkowo zdobył swoją pierwszą bramkę w naszych barwach. Cieszy powrót po latach naszego doświadczonego środkowego obrońcy Radka Osieckiego.

Skład Piasta: Bochen, Kęska, Rózicka, Polak, Rosoliński, Osiecki, Osicki, Mika, Kołat, Schmidt, Bolisęga

Bramki: Rafał Bolisęga x1, Cyprian Kurpiel x1, Lukas Soumar x1

Na zmiany wchodzili: Sekuła, Kurpiel, Soumar, Radzik