• 4
  • 5

Seniorzy: Jedlina Zdrój 3:4 Piast w piątym sparingu

czwartek, 04 sierpień 2016 13:39

Piąty sparing rozegrali w dniu wczorajszym (3.08.2016r)zawodnicy seniorów w tym okresie przygotowawczym. Spotkanie zakończyło się pierwszym zwycięstwem noworudzkiego Piasta w stosunku 3:4 nad drużyną z Jedliny Zdrój. Zwycięstwo cieszy, ale w grze pozostaje wiele do poprawy, szczególnie jeśli chodzi o grę defensywną. Łupem bramkowym podzielili się: Polak x1,  Starczukowski x1, Roman x1 (zawodnik z Ukrainy) oraz Alex x1 (zawodnik z Ukrainy). Więcej w rozwinięciu.

Kolejny, najprawdopodobniej ostatni już sparing w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 na stadionie w Nowej Rudzie przy ulicy Sportowej. Serdecznie zapraszamy :)

KS "Zdrój" Jedlina Zdrój - Piast ZPAS Nowa Ruda   3:4 (2:1)

Spotkanie w Jedlinie było już piątym meczem kontrolnym rozegranym w tym okresie przygotowawczym. Pojedynek rozpoczęliśmy z dużą koncentracją a mimo wszystko od 20 minuty przegrywaliśmy 1:0. Błąd w ustawieniu naszych zawodników i zawodnik z Jedliny doszedł do sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem. W 25 minucie spotkania po świetnym podanie Starczukowskiego na głowę Polaka, nasz kapitan pięknym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. W 31 minucie nasz środkowy obrońca Rzeczycki fauluje w polu karnym napastnika z Jedliny a sędzie dyktuje rzut karny, po którym gospodarze wychodzą na prowadzenie za sprawą Dudka, który pewnie wykonał rzut karny. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem zawodników KS Zdrój.

Druga połowa rozpoczęła się dobrze dla Naszych zawodników i już w 46 minucie doprowadziliśmy do remisu po strzale Starczukowskiego. Niestety kolejne błędy w ustawieniu defensywnym spowodowały, że w 47 minucie kolejny raz na prowadzenie wyszli gospodarze. Dalsza część gry to ataki z jednej jak i drugiej strony boiska. W 60 minucie po ładnej akcji zawodników z Ukrainy doprowadziliśmy do remisu. Strzelcem bramki został Roman po podaniu Alexa. W 76 minucie po indywidualnej akcji Alexa i strzale z dystansu wyszliśmy wreszcie na prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca spotkania.

Cieszy pierwsze zwycięstwo i bramki z akcji zespołowych a nie tylko z rzutów karnych. Pozostaje jednak wiele do poprawy w grze defensywnej całego zespołu a czasu mało - do ligi zostało już 1,5 tygodnia.