• 4
  • 5

Juniorzy Starsi: przerwany mecz z Bielawianką

poniedziałek, 23 kwiecień 2018 09:46

Do niecodziennej sytuacji doszło w miniony weekend na boisku w Nowej Rudzie w meczu na szczycie Ligi Juniorów Starszych. W 89 minucie na boisku doszło do bójki wszystkich zawodników a mecz przy stanie 1:0 dla naszej drużyny został przerwany i niedokończony. Na zawodach nie pojawiła się trójka sędziowska ale mimo tego mecz sędziował doświadczony sędzia, który ma za sobą sędziowanie w III lidze Pan Andrzej Kaczmarek, dodamy, że była to wspólna decyzja obu trenerów. Zachowanie zawodnika, bramkarza drużyny Bielawianki, który rozpoczął całą bójkę pozostawia wiele do życzenia i proponujemy, zmienić dyscyplinę, najlepiej na jakieś sztuki walki. Więcej w rozwinięciu.

KS Piast Nowa Ruda - Bielawianka Bielawa     1:0 ( mecz przerwany i niedokończony w 89 minucie)

Od samego początku mecz był bardzo brutalny i ostry. Zawodnicy jednej jak i drugiej drużyny nie oszczędzali swoich nóg. W końcówce spotkania przy naszym prowadzeniu, gdy sędzie doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry doszło do bardzo brutalnego ataku na naszego zawodnika. Nasz napastnik, próbował zyskać cenne sekundy i stał przed bramkarzem, aby utrudnić mu wznowienie gry. W takich sytuacjach najczęściej odgwizduje się faul. Niestety sędzia tego spotkania nie zdążył tego zrobić, ponieważ bramkarz przyjezdnych postanowił sam rozstrzygnąć sytuację brutalnie atakując naszego zawodnika i uderzając go w twarz. Nie musieliśmy długo czekać, nasz zawodnik nie pozostał dłużny  i wszystko się zaczęło. Zawodnicy przebywający na boisku jak i rezerwowi skoczyli sobie do gardeł i doszło do bójki. Mecz został przerwany a po pewnym czasie wszyscy zeszli do szatni. Zachowanie zawodników z Bielawy, które można było zobaczyć i usłyszeć w szatni również pozostawia bardzo dużo do życzenia. Z obawy na strach przed demolką szatni została na miejsce wezwana Policja.

Bardzo prosimy, aby Klub Bielawianka Bielawa na swoich oficjalnych serwisach przekazywała prawdziwe informacje a nie zwalał winę na zawodników Noworudzkiego Piasta. Liczymy na sprostowanie informacji, które pojawiły się na oficjalnych serwisach Klubu z Bielawy. W żadnym z nich nie widzieliśmy informacji o tym, że to zawodnik Bielawianki pierwszy uderzył naszego zawodnika.