• 4
  • 5

Trampkarze: remis w pojedynku z Nysą Kłodzko

poniedziałek, 16 kwiecień 2018 13:34

W kolejnej kolejce nasi Trampkarze rywalizowali z rówieśnikami z Nysy Kłodzko. Spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie sportowym, które ostatecznie nie wyłoniło zwycięzcy i mecz zakończył się wynikiem remisowym 2:2. Bramki dla naszej drużyny w tym spotkaniu zdobyli: Szymon Legieć x1 i Jakub Gołek x1. Więcej w rozwinięciu.

Trampkarze: KS Piast Nowa Ruda - MKS Nysa Kłodzko    2:2

Początek spotkania pokazał, że oba zespoły podchodzą do siebie z szacunkiem. Nasi zawodnicy realizowali założenia przedmeczowe nakreślone przez trenera i grali wysokim pressingiem utrudniając drużynie z Kłodzka wyprowadzanie i rozgrywanie piłki. Wysoki pressing i dobra gra w odbiorze przyniosły drużynie PIASTA rzut wolny w 13 minucie w odległości ok 27-30 metrów od bramki rywala. Wykonawcą rzutu wolnego był Szymon Legieć. Mimo znacznej odległości kibice mogli zobaczyć naprawdę piękną bramkę bo Szymon uderzył nie do obrony trafiając idealnie w okienko bramki Nysy. 1-0 i olbrzymia radość zawodników Piasta oraz kibiców na trybunach, bo bramka nieprzeciętnej urody.
W kolejnych minutach spotkania optyczna przewaga nadal należała do zawodników z Nowej Rudy. Znakomitej sytuacji bramkowej nie wykorzystał grający świetne zawody Jakub Gołek, który w sytuacji sam na sam minimalnie przestrzeli. Około 20 minuty Nysa Kłodzko zaczęła również stwarzać zagrożenie pod bramką Piasta i w 29 minucie doprowadziła do wyrównania. Do przerwy 1-1.

Początek drugiej połowy to nieznaczna przewaga Nysy Kłodzko, nie trwała ona jednak zbyt długo. Piast ponownie zaczął grać wysokim pressingiem i zaczęło być groźnie w polu karnym Nysy. Na bramkę czekaliśmy jednak aż do 53 minuty, kiedy to podanie za linię obrany Nysy wykorzystał Jakub Gołek. Wygrał pojedynek biegowy z obrońcami z Kłodzka i będąc około 20-22 metry przed bramką Nysy, sprytnym lobem posłał piłkę do bramki nad wybiegającym bramkarzem. 2-1 Piast wychodzi na prowadzenie. Dwie minuty później kropkę nad i mógł postawić Mateusz Kuras, niestety w zamieszaniu pod bramką nie zdołał wepchnąć piłki do bramki. Ta sytuacja się zemściła na zawodnikach Piasta. W 58 minucie prostopadłe podanie wykorzystał napastnik gości, który wygrał pojedynek sam na sam z próbującym interweniować bramkarzem Piasta. Remis 2-2. W 63 minucie Nysa mogła prowadzić ale drugi pojedynek sam na sam napastnik Nysy przegrał z bramkarzem PIASTA, tym razem górą nasz golkiper Kuba Dominas. Ostatnie minuty meczu nasi Trampkarze mieli przewagę, walczyli do końca o zwycięską bramkę, ale golkiper Nysy nie dał się zaskoczyć po raz trzeci. Mecz kończy się remisem 2-2.

Skład KS PIAST: Kuba Dominas - Marcel Gaweł, Dawid Krzysztofiakk, Julian Stosio, Wojtek Ożóg, Igor Konarski, Marcel Rypiński, Szymon Legieć, Artur Wozu (Niedowóz), Jakub Gołek - Kacper Wiącek oraz Jakub Loc , Kasper Mierzwiak, Dawid Chmielarz, Marcel Mostowy, Mateusz Kuras.

Gratulujemy postawy obu drużynom, bo to było naprawdę świetne widowisko sportowe, które oglądało się z przyjemnością :-)