• 4
  • 5

Juniorzy starsi: Ograli Bielawiankę

sobota, 09 kwiecień 2016 23:01

Juniorzy starsi wygrali na wyjeździe z Bielawianką Bielawa 2:3 (1:2). Bramki dla naszego zespołu strzelali Seweryn Sarkowicz (dwie) i Jakub Skowronek.

Tym razem nasi juniorzy starsi zainkasowali trzy punkty w wyjazdowym pojedynku z Bielawianką Bielawa. Już w 4 minucie spotkania wynik mógł otworzyć Seweryn Sarkowicz, lecz jego groźny strzał z rzutu wolnego poszybował minimalnie nad bramką gości. Nasz zawodnik zrehabilitował się piętnaście minut później wykorzystując podanie Kamila Wojtoszka i wpakował piłkę do bramki. Niespełna pięć minut później gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania, jednak obrońcom udało się wybić futbolówkę na aut. W 27 minucie fatalny błąd popełnił nasz obrońca - Grzegorz Fagasiński, co w konsekwencji doprowadziło do wyrównania wyniku spotkania przez naszych przeciwników. W 30 minucie jeden z naszych zawodników zostaje sfaulowany w polu karnym, a arbiter główny spotkania podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Seweryn Sarkowicz, jednak bramkarzowi gospodarzy udało się obronić jego strzał. W 35 minucie nasza drużyna wyszła na prowadzenie, za sprawą Jakuba Skowronka.

Druga połowa rozpoczęła się od zmian w naszym zespole. Na boisku zameldowali się Patryk Kołat i Mateusz Musik, którzy zmienili odpowiednio Jakuba Skowronka i Jacka Buryna. W 49 minucie kolejnej dobrej sytuacji strzeleckiej nie wykorzystuje Seweryn Sarkowicz. Co nie udało się naszemu zawodnikowi, udało się gospodarzom, którzy doprowadzili do remisu w 50 minucie. W 58 minucie Seweryn Sarkowicz strzela bramkę z rzutu wolnego. W 67 minucie boisko opuścił Krystian Bolek, a w jego miejsce wszedł Michał Ramza. w 69 minucie fantastyczną obroną popisał się nasz bramkarz, który w sytuacji sam na sam pewnie obronił strzał napastnika gospodarzy. W 82 minucie boisko opuścił Bartosz Wardak, a jego miejsce zajął Paweł Nowakowski, a w 89 minucie na boisko wszedł Łukasz Słabowski, który zmienił Mateusza Natkańca.

Bielawianka Bielawa - Piast Nowa Ruda 2:3 (1:2)

Bramki: 19' Seweryn Sarkowicz (asyst. Kamil Wojtoszek), 35' Jakub Skowronek, 58' Seweryn Sarkowicz.

Skład Piasta: Maciej Kuczaj, Piotr Radzik, Grzegorz Fagasiński, Jacek Buryn (46' Mateusz Musik), Mateusz Natkaniec (89' Łukasz Słabowski), Krystian Bolek (67' Michał Ramza), Mikołaj Rosoliński, Kamil Wojtoszek, Bartosz Wardak (82' Paweł Nowakowski), Seweryn Sarkowicz, Jakub Skowronek (46' Patryk Kołat).