• 4
  • 5

Wywozimy 3 punkty z Pieszyc!

środa, 03 maj 2023 20:08

W rozgrywanym dzisiaj meczu 26 kolejki KD IV ligi wygrywamy z Lechią Dzierżoniów w Pieszycach 1:0. Zespół po przerwie zimowej jest w boskiej formie i kolejny raz pokazuje, że to nasza drużyna zasługuje na utrzymanie w tej lidze. Więcej w rozwinięciu

Mimo iż z przebiegu spotkania to Lechia optycznie zdawała się lepsza, to rewelacyjna gra w obronie i kontrataki z naszej strony dały nam dzisiaj kolejne bardzo ważne punkty. W pierwszej połowie kibice zgromadzeni w Pieszycach nie oglądali bramek. W drugiej odsłonie spotkania a konkretniej w 54 minucie spotkania Patryk Chrapek wykonywał rzut wolny. Strzał okazał się skuteczny i Patryk zaliczył pierwsze trafienie w naszych barwach, dodatkowo dając nam trzy punkty swoim trafieniem.

Piast jest o krok od utrzymania w IV lidze na następny sezon, aby tak się jednak stało Noworudzianie muszą wygrać mecz z Bielawianką Bielawa i liczyć na korzystne wyniki w spotkaniach Galakticos Solna, które będzie mierzyć się z Sokołem Marcinkowice, oraz Barycz Sułów, która na własnym stadionie podejmie Skałki Stolec. W przypadku przegranej przez oba kluby i wygranej Noworudzianin, Piast będzie posiadał przewagę 10 punktów nad 7 miejscem 3 kolejki przed końcem, co daje nam pewne utrzymanie w IV lidze. Warto jednak zaznaczyć, że oba te kluby w 28 kolejce (Galakticos oraz Barycz) zagrają przeciwko sobie.

Nie ma jednak co patrzeć na inne wyniki, trzeba skupić się na ciężkiej pracy i wywalczeniu w kolejnych 4 spotkaniach 12 punktów!

Skład Piasta: Jaroszewski - Chrapek, Osicki, Szukiełowicz - Rytko - Sawicki, Polak (62'), Garwol, Mika - Poświstajło (74'), Giziński (83')
Rezerwowi: Kudłacik - Jania, Górski (74'), Młodziński (62'), Biernat, Stosio, Bąk (83')

Żółte kartki: Poświstajło (55')