• 4
  • 5

Seniorzy: Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić

sobota, 06 marzec 2021 15:16

Wynikiem 2:1 dla drużyny z Marcinkowic zakończyło się sobotnie spotkanie w ramach 20 kolejki IV Ligi. Mimo iż nasz zespół nie grał źle, to na pewno szkoda niewykorzystanych sytuacji, które poskutkowały zemszczeniem się z korzyścią dla Sokoła. Więcej w rozwinięciu

Sobotnie spotkanie rozpoczęliśmy z brakiem dwóch kluczowych zawodników, którzy pauzują jeszcze za czerwone kartki otrzymane z meczu z Polonią Trzebnica. Mowa tutaj o Łukaszu Szukiełowiczu oraz Bartku Chabrowskiemu. Warto dodać, że swój debiut w składzie seniorskim zaliczył Bartek Górski, który rozegrał to spotkanie od pierwszych minut.

Mecz rozpoczął się od bardzo energicznych i szybkich akcji obu zespołów. Pierwsze groźniejsze ataki rozpoczęli gospodarze, którzy już w 4 minucie spotkania, próbowali zagrozić bramce. Po błędzie jednego z obrońców gości, piłkę przejął Mateusz Poświstajło, który zagrał prostopadle do niepilnowanego Kalki, ten spróbował natomiast oddać strzał z daleka który zablokował obrońca. Piłka po bloku powędrowała na rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłkę wybił jeden z obrońców. Chwile po tym wybiciu do piłki doszedł Marcel, który został sfaulowany przez gracza gości. Do rzutu wolnego podchodził Poświstajło, który przestrzelił wysoko ponad bramką.
Do kontrataków ruszyli goście. W 8 minucie Stec po wrzutce z rzutu rożnego wybił piłkę, chwile później nastąpił faul jednego z naszych zawodników co poskutkowało podyktowanie rzutu wolnego bardzo blisko bramki.
Do piłki podszedł Polanowski, który pięknym strzałem pokonał Steca - bramkarz bez szans.
Kolejne minuty to bardzo wyrównana gra obu ekip, ale bez większej szansy na strzelenie bramki.
W 36 minucie po dośrodkowaniu Poświstajło z rzutu rożnego, byliśmy bliscy wyrównania w tym spotkaniu bowiem strzał Osickiego minimalnie minął słupek gości.
Nasi zawodnicy po pierwszej połowie spotkania do szatni schodzili przy wyniku 0:1.

W drugiej odsłonie tego spotkania od pierwszych minut staraliśmy się wstrzelić w bramkę rywali by wyrównać w tym spotkaniu. Pierwszą sytuacje do tego mieliśmy już dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowi. Kalka pięknym strzałem próbował pokonać bramkarza, lecz ten nie dał nam wyrównania i sparował piłkę na rzut rożny. Pierwszy rzut rożny został wybity przez obrońcę poza linię bramkową. Drugi rzut rożny natomiast mógł dać nam wyrównanie, lecz po dużym zamieszaniu pod bramką rywali, do piłki dobrał się bramkarz gości. W 51 minucie do kontrowersyjnej sytuacji doszło w polu karnym Sokoła. Krzysztof Mika próbował przejść rywala lecz ten mądrze starał się go przyblokować i nie dopuścić do dośrodkowania, czego  w efekcie - Krzysiek stracił równowagę, sugerując jednocześnie iż był faulowany. Sędzia główny jak i boczny nie mieli jednak cienia zawahania i nie podyktowali jedenastki w dodatku karząc samego zawodnika żółtą kartką za próbę wymuszenia karnego.
Niespełna dwie minuty później do piłki ustawionej na 24 metrze podszedł Mateusz Poświstajło. Pięknym strzałem, który jeszcze omsknął się o ręce bramkarza gości, doprowadził do wyrównania w tym spotkaniu.
Kilka minut później do kolejnej bardzo groźnej sytuacji wyszli zawodnicy gości. Po dużym błędzie obrony - podanie do Steca było zbyt słabe, bramkarz musiał wyjść ze swojego pola karnego, napastnik gości jednak przedłużył piłkę, omijając tym samym Szymona, na nasze szczęście ostry kąt nie pozwolił na dobre dośrodkowanie tej piłki i po niecelnym podaniu piłka opuściła nasze pole karne.
Już 10 minut później Piast mógł prowadzić w tym spotkaniu. Kalka znajdujący się w środku pola karnego dostał wymarzoną piłkę, po przejściu jednego obrońcy postanowił oddać strzał, który na nasze nieszczęście był niecelny, ponieważ piłka odbiła się od słupka opuszając tym samym plac gry.
Niewykorzystane sytuacje się mszczą i tym razem nie było inaczej. Zaledwie 4 minuty później goście wyszli na prowadzenie po dośrodkowaniu na niepilnowanego Antasa.
Do końca spotkania Piast miał kilka sytuacji podobnie jak i Sokół, ale nie zagrażały one bramce.

KS PIAST ZPAS Nowa Ruda - SOKÓŁ Marcinkowice 1:2 (0:1)

Bramki: 53' Poświstajło - 10' Polanowski, 80' Antas

Kartki: ŻK - 51' Mika (Wymuszenie karnego), 69' Florian (Nadmierna ostrość), 81' Poświstajło (Dyskusję z sędzią)

Skład Piasta: Stec - Florian, Schmidt, Polak, Osicki - Pierzga, Kalka, Deiverson (65') - Górski (80'), Mika - Poświstajło
Rezerwowi: Cruci - Biernat, Rakowski, Kucharski (80'), Pedro (65'), Kozielec, Jania