• 4
  • 5

Seniorzy: Polonia wygrywa rzutem na taśmę

środa, 11 listopad 2020 15:42

Fatalna sytuacja w końcówce spotkania daje 3 punkty przyjezdnym z Trzebnicy. Dodatkowo sędzia kara naszych dwóch zawodników po meczu. Więcej w rozwinięciu

Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze, bowiem już 5 minut po jego rozpoczęciu, Pedro podaje do niepilnowanego Kucharskiego, który trafia pewnie na pustą bramkę, dając nam prowadzenie 1:0! Zawodnicy gości w tym spotkaniu głównie polegali na wrzutkach ze skrzydeł w pole karne, te praktycznie przez 30 minut nic do spotkania nie wnosiły i piłka albo mijała bramkę Steca, albo sam Szymon łapał piłkę. W 12 minucie meczu do piłki dopada Florian, który ładnym dośrodkowaniem znajduje Chabrowskiego. Napastnik Piasta wyskakuje do główki, strzela w dolny lewy róg bramki, ale bramkarz gości równie ładnie broni jego strzał. Mecz nam na chwilę przygasł a drużyny szukały po cichu swoich szans. Piast próbował konstruować akcje, goście natomiast ciągle próbowali wrzutek. W 29 minucie meczu do piłki przed polem karnym dopadł Rajter, który pięknym strzałem za kołnierz dał swojej drużynie remis w tym spotkaniu, Stec w tej sytuacji był bezradny. Do końca pierwszej połowy spotkania, wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa zaczęła się od ataków z obu stron, ciężko pisać tu o ciekawych akcjach, bo takowych było bardzo mało. Warto dodać, że po przerwie Piast był zmuszony zmienić kontuzjowanego Pedro co znacznie osłabiło naszą ekipę. Gospodarze jak i goście starali się objąć prowadzenie, ale każde strzały omijały bramkę, lub golkiperzy łapali futbolówki. W 70 minucie spotkania, po wybiciu przez Steca, Chabrowski uderzył przypadkowo przy wyskoku do główki zawodnika gości. Sędzia pokazał mu żółty kartonik za to zagranie. Im bliżej końca tym zawodnicy obu drużyn grali coraz ciekawiej i emocje rosły w siłę. Najciekawsza sytuacja natomiast stała się w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Stec wyraził swoje niezadowolenie, na co sędzia zareagował aż nadto. Nie dość że ukarał Steca żółtą kartką, to w dodatku podyktował rzut wolny pośredni na 5 metrze bramki... Zawodnicy gości strzelili bramkę omijając nasz mur i cieszyli się ze zdobytych 3 punktów w tym spotkaniu.

Zawodnicy Piasta byli bardzo źli z powodu takiej decyzji sędziego, co poskutkowało niestety dwoma czerwonymi kartonikami ze strony sędziego Bajona tuż po zakończeniu spotkania...

Piast ZPAS Nowa Ruda - Polonia Trzebnica 1:2 (1:1)

Bramki: 5' Kucharski - 29' Rajter, 90+2' Nieznany
Inne zdarzenia: Czerwona Kartka (Po meczu)' Szukiełowicz,
Czerwona Kartka (Po meczu)' Chabrowski

Skład Piasta: Stec - Pedro (48'), Schmidt, Szukiełowicz, Florian - Pierzga - Kucharski (84'), Mika - Jeziorski (76'), Kalka - Chabrowski
Ławka rezerwowych: Cruci, Osicki, Kałwak (48'), Kozielec (84'), Jania (76')