• 3
  • 4

Seniorzy: Szymon Stec trzecim wzmocnieniem !

Kategoria: Seniorzy 9-03-2020

Szymon Stec został trzecim wzmocnieniem naszego Klubu w zimowym okienku transferowym. Szymon to 20 letni zawodnik występujący na pozycji bramkarza. Nasz nowy nabytek jest zawodnikiem Zagłębia Lubin ale ostatnio występował w III ligowej drużynie LZS Starowice Dolne. Witamy na pokładzie i życzymy samych czystych kont !

Seniorzy: pewna wygrana z Nysą Kłodzko

W ostatniej grze kontrolnej pewnie pokonaliśmy przedstawiciela ligi okręgowej drużynę MKS Nysa Kłodzko 4:1. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Bartek Chabrowski x2, Mateusz Poświstajło x1 oraz Krzysztof Mika x1. Była to próba generalna przed startem rundy wiosennej, która już w najbliższą sobotę w Nowej Rudzie. Kadra zespołu jest już skompletowana aczkolwiek, czekamy jeszcze na dokumenty dwóch zawodników. Jak tylko do nas dotrą to przedstawimy ich sylwetki. Tak czy inaczej Kadrę zaprezentujemy w środę 11.03.2020r. Bądźcie czujni :)

Akademia: powołania do Mobilnej Akademii Młodych Orłów

Kategoria: Inne 5-03-2020

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwóch zawodników AP Chmpions Nowa Ruda - Jakub Chuchwicki oraz Antoni Chalcarz - otrzymali powołanie na trening selekcyjny strefy Wałbrzych. Trening odbędzie się 14 marca (sobota) w hali Sportowej w Szczawnie Zdroju. Powodzenia Chłopaki !

Akademia: Kornelia Madej na zgrupowaniu kadry U13

W pierwszym tygodniu ferii w Dzierżoniowie odbyło się 5 dniowe zgrupowanie kadry DZPN U13, w którym uczestniczyła zawodniczka Noworudzkiej Akademii - Kornelia Madej. Warto podkreślić, że młoda zawodniczka trenowała pod skrzydłami trenerki Karoliny Ostrowskiej - reprezentantki Polski, zdobywczyni Mistrzostw Europy do lat 17 oraz zawodniczki Ekstraklasowego AZS PWSZ Wałbrzych. Więcej w rozwinięciu.

Młodzicy: ponownie wysokie II miejsce w Turnieju

Kategoria: Młodzicy Okręgowa 4-03-2020

Kolejny turniej Młodzików za nami. Tym razem zagraliśmy o puchar ufundowany przez Panią Poseł Monikę Wielichowską. Nasza drużyna zajęła znakomite II miejsce. Cały turniej wygrała natomiast drużyna Górnik Nowe Miasto Wałbrzych a na III miejscu uplasowała się ekipa Łużyc Lubań. Również zostały rozdane 3 nagrody indywidualne, dwie z nich zgarnęli nasi zawodnicy. Najlepszy Bramkarz - Maksymilian Wnęk (Piast Nowa Ruda), Najlepszy Zawodnik turnieju - Karol Wiącek (Piast Nowa Ruda), Król Strzelców - Bruno Augun (Górnik Nowe Miasto Wałbrzych). Wszystkim dziękujemy za przybycie i gratulujemy wyników. Więcej w rozwinięciu.

Seniorzy: Pewna wygrana w przedostatnim sparingu

Kategoria: Seniorzy 2-03-2020

W przedostatnim sparingu pewnie wygrywamy z Trojanem Lądek Zdrój 3:0 po bramkach Deiversona Limy x2 i Mateusza Poświstajło x1. W meczu nie mógł wystąpić Bartek Chabrowski z powodu kontuzji. Już w najbliższą sobotę ostatni sprawdzian przed ligą z MKS Nysą Kłodzko i będzie to generalny sprawdzian naszych zawodników. Serdecznie zapraszamy na Stadion CTS w Nowej Rudzie Słupiec. Więcej w rozwinięciu.

Młodzicy: II miejsce w memoriale Radka Druciaka !

Kategoria: Młodzicy Okręgowa 24-02-2020

VII Memoriał im. Radosława Druciaka pozostanie już w pamięci. W rozegranym w sobotę turnieju wystąpiło 9 drużyn z rocznika 2007 i młodsi. Młodzi zawodnicy dostarczyli kibicom prawdziwych sportowych wrażeń. Po krótkiej prezentacji zespołów nastąpiło uroczyste otwarcie turnieju, które otworzył Burmistrz Miasta Nowa Ruda Tomasz Kiliński oraz Prezes KS Piast Nowa Ruda Krzysztof Bolisęga. W końcowej klasyfikacji najlepszą ekipą okazała się drużyna Victorii Wałbrzych. Nasi młodzi zawodnicy uplasowali się na bardzo dobrym drugim miejscu a trzecie miejsce zajęli zawodnicy MKS Nysa Kłodzko. Dodatkowo przyznano nagrody indywidualne: Najlepszy Zawodnik to Karol Wiącek - KS Piast Nowa Ruda, Królem strzelców został Krystian Worski - Victoria Wałbrzych a najlepszym bramkarzem został wybrany Tomas Freiwald - Slovan Broumow. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom i dziękujemy za przybycie ! Więcej w rozwinięciu.

Artur Polak nowym zawodnikiem Piasta !

Kategoria: Inne 22-02-2020

Bez wątpienia jest to największy transfer tego okienka transferowego ! Artur Polak dołącza do grona naszej sportowej Rodziny Piasta ! Mowa tutaj oczywiście o synku naszego Kapitana Ernesta Polaka :) Mały Arturek przyszedł właśnie na świat :) Gratulujemy Żonie naszego Kapitana oraz samemu Ernestowi - dobra robota Panie Kapitanie :D  !

Seniorzy: w osłabionym składzie przegrywamy z AKS Strzegom

Kategoria: Seniorzy 22-02-2020

W kolejnym sparingu tym razem przegrywamy z Liderem IV Ligi Zachodniej drużyną AKS Strzegom 3:0. Bramki tracimy po błedach indywidualnym w kilka minut. Wynik mógł być znacznie lepszy ale w tym spotkaniu zagraliśmy bez trzech podstawowych zawodników. Zabrakło Kapitana Ernesta Polaka oraz dwóch naszych najlepszych strzelców Bartka Chabrowskiego oraz Mateusza Poświstajło, którzy przebywają z Kadrą Dolnego Śląska na Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy. Sparing traktujemy typowo szkoleniowo a trener mógł sprawdzić kilka różnych ustawień zespołu. Więcej w rozwinięciu.

Seniorzy: Łukasz Kalka wzmacnia środek pomocy !

Kategoria: Seniorzy 15-02-2020

Każdy doskonale wie, że dobry środek pomocy to klucz do dobrej gry zespołu. Nasz sztab szkoleniowy postanowił wzmocnić tę pozycję i to nie byle kim ! Łukasz Kalka to ofensywny środkowy pomocnik, który już kilka lat temu występował w naszym zespole i był prawdziwym liderem drużyny. Łukasz dysponuje świetnym przeglądem pola, ma dobre ostatnie podanie a również strzelanie goli nie jest mu obce. Witamy w drużynie i liczymy na dobre występy w naszych barwach !