KS PIAST ZPAS NOWA RUDA

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Seniorzy: Niewykorzystane szanse obfitują w jeden punkt

poniedziałek, 05 październik 2020 09:16
Seniorzy: Niewykorzystane szanse obfitują w jeden punkt

Sobotni mecz między Piastem a Unią skończył się remisem 2:2. Wiele sytuacji po stronie gospodarzy nie zostało wykorzystanych, więc możemy czuć spory niedosyt bo takie mecze powinniśmy wygrywać. Więcej w rozwinięciu

 Do meczu podchodziliśmy jako faworyt spotkania. Mecz od początku był bardzo energiczny i obie ekipy próbowały za wszelką cenę objąć szybko prowadzenie. Pierwszą akcją była sytuacja gości z drugiej minuty, dośrodkowanie na nasze pole karne wybił Stec, chwilę później po kontrze zrobiła to samo nasza drużyna, z takim samym efektem końcowym. Zaledwie minutę później pięknym strzałem z daleka popisał się Kalka, lecz piłka niestety minęła bramkę. Piast nie poprzestawał na atakach i w 5 minucie spotkania Jeziorski szukał kolegów w polu karnym, lecz i tym razem bramkarz gości pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu. W 10 minucie spotkania do piłki po dośrodkowaniu dopadł Kalka, uderzył pięknie głową w dolny róg bramki, lecz i tym razem bramkarz gości nie dał się pokonać i równie pięknie obronił ten strzał. Niespełna dwie minuty później nasz lewy obrońca nie przypilnował skrzydłowego gości, który zabrał się z piłką, szedł do środka, podał do niepilnowanego Łukasza Idzi który pewnie na pustą bramkę dał swojej drużynie prowadzenie. Kolejne minuty to bardzo dużo ataków na obydwie bramki, ale bezskutecznie. W 30 minucie spotkania do nieprzyjemnego starcia dopadł zawodnik gości. Po prostopadłym podaniu nasz bramkarz wyszedł do piłki krzycząc "moja" pewnie ją łapiąc, ale napastnik drużyny gości niefortunnie nadział się na jego nogi. Chwilę później do piłki na połowie boiska dopadł Marcel Schmidt który pięknym strzałem chciał zaskoczyć bramkarza, ostatecznie piłka trafiła w poprzeczkę gości! Pod koniec pierwszej połowy nasi zawodnicy doprowadzili do wyrównania. Podanie Jeziorskiego do Chabrowskiego, który zamarkował strzał, podał do Kalki który pewnym celnym strzałem pod porzeczkę pokonał bramkarza gości i dał nam remis przed końcem pierwszej połowy. 

Druga połowa to od początku ogromna przewaga Piasta, który ciągle napierał gości pod własną bramką. Do prowadzenia jednak musieliśmy poczekać do 65 minuty, w której to Marcel ominął dwóch zawodników gości, podał do środka pola karnego gdzie był ustawiony Chabrowski, nawinął obrońcę gości i pięknym strzałem w prawy róg bramki skończył akcję dając nam prowadzenie w tym meczu. Z prowadzenia nie cieszyliśmy się długo, bo już 10 minut później po głupim faulu w polu karnym, dajemy Unii rzut karny. Do piłki podchodzi Ślepecki który pewnym strzałem w lewy róg bramki pokonuje Steca. Kolejne minuty to duża inicjatywa gospodarzy, ale bez jakichkolwiek groźnych sytuacji. Ostatnie sekundy mogły przesądzić o wygranej, ponieważ po wrzucie z autu w pole karne gości do piłki dopadł jeden z naszych zawodników, próbował strzału między nogami golkipera gości, lecz ten dosłownie w ostatnim momencie wybronił tą piłkę... Ostatecznie Piast podzielił się z Unią Bardo punktami. 

Skład Piasta: Stec - Deiverson (70'), Szukiełowicz, Polak [C], Osicki - Schmidt, Pierzga, Mika - Jeziorski (60'), Chabrowski, Kalka (79')

Rezerwowi: Gulliano, Florian (70'), Orzechowski (79'), Rakowski, Kozielec, Kałwak, Pedro (60')

Poprzedni

Następny

Kalendarz blog

« Październik 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Następny mecz

31-10-2020 14:00
VS
Piast ZPAS Nowa Ruda - Mechanik Brzezina

Poprzedni mecz

24-10-2020 15:00
VS
Nysa Kłodzko 1 - 1 Piast ZPAS Nowa Ruda

Seniorzy

Poz
Klub
M Pkt
1 Lechia Dzierżoniów 12 33
2 Bielawianka Bielawa 14 31
3 AKS Strzegom 14 30
4 Sokół Marcinkowice 14 29
5 MOTO-Jelcz Oława 13 24
6 MKP Wołów 13 24
7 Polonia Trzebnica 13 23
8 Mechanik Brzezina 13 22
Rozwiń
Zwiń

Juniorzy Starsi

Poz
Klub
M Pkt
1 Karkonosze Jelenia Góra 10 25
2 Miedź Legnica 8 24
3 Chrobry Głogów 9 21
4 Parasol Wrocław 8 18
5 Ślęza Wrocław 9 18
6 Piast Żmigród 9 16
7 Chrobry II Głogów 10 14
8 MOTO-Jelcz Oława 9 13
Rozwiń
Zwiń

Trampkarze

Poz
Klub
M Pkt
1 Akademia Sportu Orzeł Ząbkowice 8 16
2 Polonia-Stal Świdnica 6 15
3 Nysa Kłodzko 5 12
4 Piast ZPAS Nowa Ruda 7 12
5 Lechia Dzierżoniów 8 11
6 Zamek Kamieniec Ząbkowicki 8 3
7 AKS Strzegom 6 1
Rozwiń
Zwiń
PRZECZYTAJ

Mobile menu

Please publish modules in offcanvas position.