• 3
  • 4

Trampkarze: lider zbyt mocny

wtorek, 09 kwiecień 2019 14:53

W niedzielne przedpołudnie na boisku CTS w Nowej Rudzie Słupiec nasi zawodnicy zmierzyli się z zawodnikami z Parasola Wrocław. Ekipa z Wrocławia, która zajmuje pierwsze miejsce w tabeli odniosła zwycięstwo 2:0, chodź musiała się troszkę namęczyć. Nasi zawodnicy postawili twarde warunki gry i kto wie może gdyby nie czerwona kartka dla naszego bramkarza wynik mógł być znacznie inny. Przyjezdnym gratulujemy wygranej a za naszych zawodników trzymamy kciuki w kolejnym spotkaniu. Więcej w rozwinięciu.

Początek w tym meczu należał do gości i to zawodnicy Parasola Wrocław objęli prowadzenie po bramce w 14 minucie spotkania. Po stracie gola zawodnicy Piasta ruszyli do odrabiania strat i zarysowała się ich przewaga. Dwa razy jednak w 100% sytuacjach nasz zespół nie zdobył wyrównującej bramki.
Pod koniec pierwszej części spotkania zawodnicy Parasola ponownie umieścili piłkę w siatce ale bramka nie została uznana gdyż zdobyta była ze spalonego.
Druga połowa to bardzo wyrównany mecz godnych siebie rywali, ale w 64 minucie dochodzi do sytuacji w której w narożniku pola karnego napastnik gości oraz nasz obrońca i nasz bramkarz walczą o piłkę stykową. Dochodzi do faulu na zawodniku gości, jest rzut karny i .... czerwoną kartką ukarany zostaje nasz bramkarz za ten faul. W bramce za Paweł Konopacki, który musi opuścić boisko staje Jakub Gołek. Goście przestrzelają jedenastkę, ale końcowe 16 minut musimy grać w osłabieniu. Mimo to próbujemy podejmować walkę i doprowadzić do wyrównania, w konsekwencji nadziewamy się na kontratak i tracimy bramkę w 73 minucie na 0-2. Wynik nie ulega zmianie już do końca przegrywamy u siebie 0-2 z drużyną Parasola Wrocław. Drużynie przyjezdnej gratulujemy zwycięstwa, brawa natomiast dla zawodników obu drużyn należą się za stworzony piłkarski i emocjonujący spektakl.
Piast Nowa Ruda zagrał w składzie: Paweł Konopacki, - Marcel GawełMarcel MostowyDawid KrzysztofiakkDawid Chmielarz - Jakub GołekMarcel RypińskiJulian StosioKacper SobczykArtur Wozu (Niedowóz) - Kacper Wiącek oraz Michał Zaczyk, Bartek DrewniowskiGrzegorz ŁopatkaWojtek Ożóg