• 3
  • 4

Trampkarze: VI miejsce w Estima Cup

niedziela, 16 grudzień 2018 20:31

Zakończył się 3-dniowy turniej Estima Cup U-15 rozgrywany w Nowej Rudzie - Słupiec. W turnieju wzięło udział 12 zespołów z całej Polski. W bardzo dobrze zorganizowanym turnieju zajęliśmy dobre 6 miejsce, natomiast zwycięzcą została drużyna FC Wrocław Academy I, która w finale pokonała zespół Warty Poznań po rzutach karnych 3:1. Więcej w rozwinięciu.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Nasz zespół znalazł się w grupie z takimi zespołami jak: Garbarnia Kraków, FC Wrocław Academy I, WKS Śląsk Wrocław, Unia Warszawa i Widzew Łódź. W drugiej grupie zagrały takie zespoły jak: FC Wrocław Academy II, Stal Brzeg, Bronowianka Kraków, Pogoń Kraków, Warta Poznań oraz Bałtyk Koszalin.

Nasi zawodnicy fantastycznie bo od zwycięstwa z Garbarnią Kraków rozpoczęli zmagania w turnieju. Po bramce w drugiej minucie Kacpra Sobczyka cieszyliśmy się jak później okazało się z 3 punktów. Drugi mecz to niestety przegrana z Unia Warszawa. Piszemy niestety, ponieważ to my w tym meczu już w pierwszej minucie wyszliśmy na prowadzenie za sprawą Artura Niedowóz. Bramki straciliśmy w 10 i 13 minucie i to zespół z Warszawy cieszył się z 3 punktów.

Drugi dzień turnieju to mecz z WKS Śląsk Wrocław. W przeciwieństwie do naszych poprzednich spotkań tym razem to my tracimy bramkę w 2 minucie. Nasi chłopcy nie poddali się i w ostatniej minucie spotkania doprowadzili do wyrównania a bramkę na wagę remisu strzelił nie kto inny jak Jakub Gołek i w meczu z WKS-em podzieliliśmy się punktami. Drugie spotkanie drugiego dnia do pojedynek z FC Wrocław Academy I i niestety minimalna nasza porażka 1:0 - dodamy, że ta drużyna w końcowej kwalifikacji została zwycięzcą turnieju ;)

W naszej grupie zajęliśmy 4 miejsce i awansowaliśmy do Złotej finałowej grupy w której znalazło się 8 zespołów: Widzew Łódź, Warta Poznań, Unia Warszawa, Bałtyk Koszalin, Bronowianka Kraków, FC Wrocław Academy I i II oraz nasza drużyna.

W pierwszy pojedynku tej grupy przegraliśmy bardzo wysoko z Wartą Poznań 7:0, a w drugim meczu odnieśliśmy zwycięstwo na zespołem FC Wrocław Academy II - 1:0 co dało nam szansę gry o miejsce 5. W meczu o miejsce 5 zagraliśmy z Bałtykiem Koszalin. W regulaminowym czasie gry był remis 0:0 i zwycięzce musiały wyłonić rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy z Koszalina i wygrali je 3:1.

Ostatecznie w bardzo mocno obsadzonym turnieju Estima Cup zajmujemy według nas dobre 6 miejsce rywalizując z innymi zespołami jak równy z równym.