KS PIAST ZPAS NOWA RUDA

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Trampkarze: wygrana z Kudową w trzecim sparingu

czwartek, 08 luty 2018 12:58
Trampkarze: wygrana z Kudową w trzecim sparingu

W dniu 4.02.2018r. kolejny, już trzeci, mecz kontrolny rozegrali nasi Trampkarze. Na boisku przy ul. Kłodzkiej gościliśmy drużynę Włókniarza Kudowa-Zdrój. Nasi zawodnicy nie byli zbyt gościnni i wygrali z przyjezdnymi 8:1. Mimo, że był to już trzeci sparing w krótkim okresie czasu, nasi zawodnicy wyglądali całkiem obiecująco pod względem motorycznym co jest zasługą mikro obozu jaki nasi zawodnicy mieli w okresie ferii. Więcej w rozwinięciu.

 Trampkarze sparing nr 3: KS Piast ZPAS Nowa Ruda - Włókniarz Kudowa Zdrój    8:1

Od początku zaczęliśmy mecz wysokim presingiem co szybko przyniosło efekt bramkowy kiedy to po odzyskaniu piłki na połowie przeciwnika i wymianie kilku podań na strzał z okolicy 16 metra zdecydował się Szymon Legieć i mówiąc językiem piłkarskim ściągnął pajęczynę z lewego okienka bramki strzeżonej przez bramkarza Kudowy. Kilka minut później ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2-0 kiedy to po dośrodkowaniu z prawego skrzydła przyjął piłkę w polu karnym i po raz drugi pokonał bramkarza gości. Następne minuty meczu były pod dyktando zawodników Piasta. Na słowa uznania zasługuje mądra gra naszych środkowych pomocników, którzy wielokrotnie prostopadłymi podaniami do napastnika oraz skrzydłowych pomocników inicjowali co rusz akcje, które mogły się skończyć bramkami. W okolicach 20 minuty jedna z nielicznych kontr zawodników Włókniarza przyniosła im efekt bramkowy. Pojedynek biegowy na prawym skrzydle przegrał filar naszej defensywy Julian Stosio, który nie dał rady zatrzymać dośrodkowania szarżującego po prawej stronie napastnika Kudowy, a ten dośrodkował na 11 metr gdzie inny napastnik Włókniarza pokonał interweniującego w tej sytuacji Kuba Dominas. Stracona bramka podziałała mobilizująco na naszych zawodników, którzy w szybkim czasie zdobyli dwie kolejne bramki autorstwa: Jakuba Gołek i niezawodny w ostatnich sparingach Artur Wozu. Do przerwy 4-1 dla Piasta.
Po przerwie pierwszych pięć minut to lekki chaos w szeregach naszej drużyny, która pozwoliła gościom na 3-4 składne akcje. Szybko jednak sytuację opanowali nasi stoperzy Julian Stosio i Jakub Kowalski, którzy uporządkowali grę naszej formacji obronnej jak i pokierowali poczynaniami zawodników środka pola. Ponownie przewagę uzyskał Piast. Bohaterem drugiej połowy został Mateusz Kuras autor hat-trika w drugiej połowie wykorzystujący bezwzględnie swoją szybkość i znakomite prostopadłe podania kolegów z drużyny. Wynik końcowy ustalił Szymon Legieć, który ponownie strzałem z okolicy 16 metra wpakował piłkę w lewe okienko bramki gości. Dziękujemy naszym chłopcom za znakomitą postawę w sparingach i gratulujemy wyników.
 
Skład Piasta: Kuba Dominas - Jakub Kowalski, Julian Stosio, Wojtek Ożóg, Marcel Mostowy - Dawid Chmielarz, Dawid Krzysztofiakk, Marcel Rypiński, Artur Wozu (Niedowóz), Jakub Gołek - Szymon Legieć oraz: Jakub Loc, Mateusz Kuras, Kacper Wiącek, Kasper Mierzwiak, Marcel Gaweł.
 
Teraz przed naszymi chłopcami kolejny etap przygotowań do rundy wiosennej, gdzie trener Adam Łydkowski będzie pracował z chłopcami w dalszym ciągu nad techniką i taktyką. Na pewno umiejętnie będzie również dbał o to by chłopcy nie utracili przygotowania motorycznego. Przed naszymi zawodnikami kolejne wyzwania między innymi turniej Halowej piłki nożnej w dniu 24.02.2018 roku oraz kolejne sparingi o których będziemy informować na naszych stronach, niemniej przygotowanie na obecnym etapie pozwala nam z entuzjazmem oczekiwać meczów w rundzie wiosennej w Okręgowej Lidze Trampkarza.

Poprzedni

Następny

Kalendarz blog

« Lipiec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Następny mecz

Poprzedni mecz

Seniorzy

Poz
Klub
M Pkt
1 Piast ZPAS Nowa Ruda 0 0
2 Sokół Marcinkowice 0 0
3 Polonia-Stal Świdnica 0 0
4 Polonia Trzebnica 0 0
5 MOTO-Jelcz Oława 0 0
6 Bielawianka Bielawa 0 0
7 Lechia Dzierżoniów 0 0
8 Orzeł Ząbkowice Śląskie 0 0
Rozwiń
Zwiń

Juniorzy Starsi

Poz
Klub
M Pkt
1 Chrobry Głogów 19 49
2 WKS Śląsk 19 39
3 Miedź Legnica 19 39
4 Górnik Polkowice 19 39
5 Parasol Wrocław 19 35
6 Lechia Dzierżoniów 19 34
7 Karkonosze Jelenia Góra 19 32
8 Orzeł Ząbkowice Śląskie 19 32
Rozwiń
Zwiń

Trampkarze

Poz
Klub
M Pkt
1 Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 13 30
2 Ślęza Wrocław 13 27
3 FC Wrocław Academy 13 25
4 Piast Nowa Ruda 11 19
5 Lechia Dzierżoniów 12 16
6 WKS Śląsk 12 16
7 Olympic II Junior 12 12
Rozwiń
Zwiń
PRZECZYTAJ

Mobile menu

Please publish modules in offcanvas position.