• 4
  • 5

Seniorzy: Miła niespodzianka w Oleśnicy. Seniorzy inkasują kolejne wiosenne punkty

sobota, 09 kwiecień 2016 23:59

Seniorzy sprawili niespodziankę swoim kibicom przywożąc trzy punkty z trudnego terenu. Podopieczni trenera Krzysztofa Konowalczyka wygrali na wyjeździe z Pogonią Oleśnica 2:3 (1:1). Bramki dla naszego zespole strzelali Jacek Cebulski, Krzysztof Mika i Marcel Schmidt.

Spotkanie w Oleśnicy rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Już w 3 minucie wynik mógł otworzyć trener naszego zespołu - Krzysztof Konowalczyk, jednak bramkarzowi gospodarzy udało się obronić jego strzał. Cztery minuty później Artur Osicki fauluje zawodnika przeciwników w polu karnym, arbiter główny spotkania dyktuje jedenastkę, którą pewnie wykorzystuje Piotr Kotwa. Po utracie bramki nasi zawodnicy ruszyli do ataku. W 9 minucie Konowalczyk dośrodkowuje piłkę w pole karne, jednak obrońcom udało się wybić fubolówkę poza linię gry. W 14 minucie Jacek Cebulski dośrodkowuje z rzutu wolnego wprost na głowę jednego z obrońców. W 17 minucie Artur Osicki fauluje zawodnika gospodarzy za co zostaje ukarany żółtą kartką. Niespełna 3 minuty później Krzysztof Mika podaje piłkę do Jacka Cebulskiego, który strzałem z piętnastu metrów pokonuje bramkarza gospodarzy i doprowadza do remisu. Pięć minut później w dogodnej sytuacji strzeleckiej znalazł się Dominik Stasiński, jednak sędzia główny dopatrzył się pozycji spalonej. W 26 minucie Jacek Cebulski został sfaulowany "bez piłki" - sędzia główny nie zareagował na tę sytuację pomimo protestów naszych zawodników. W 31 minucie żółtą kartką został ukarany Ernest Polak, a cztery minuty później za podobny faul żółty kartonik zobaczył zawodnik gospodarzy - Kacper Korcik. W 42 minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie w spotkaniu, w ostatniej chwili przed stratą bramki uratował nas Ernest Polak, wybijając piłkę poza plac gry.

Druga połowa rozpoczęła się od zmian w obu zespołach. W drużynie gospodarzy na boisku zameldował się Tomasz Karga, który zastąpił Piotra Górnego, natomiast w naszym zespole w miejsce Dominika Stasińskiego pojawił się Kamil Kowalski. W 54 minucie Kowalski dośrodkowuje w pole karne, jednak Łukasz Kamiński mija się z piłką. W 56 minucie w drużynie gospodarzy nastąpiła druga zmiana. Boisko opuścił Piotr Michalewski, a w jego miejsce pojawił się Adrian Miodek. W 62 minucie padła druga bramka dla naszego zespołu. Kamil Kowalski dośrodkował piłkę w pole karne, a Krzysztof Mika strzałem ze szczupaka pokonał bramkarza Pogoni. Trzy minuty później Michał Wojtal został sfaulowany przed polem karnym, a Cebulski wykonujący rzut wolny strzela minimalnie nad poprzeczką. W 66 minucie w drużynie z Oleśnicy nastąpiła trzecia zmiana, w miejsce schodzącego z boiska Michała Zięby pojawił się Łukasz Galik. W 72 minucie kolejną karą indywidualną został ukarany nasz zawodnik. Tym razem żółty kartonik zobaczył Łukasz Kamiński,a w kolejnej minucie również żółtą kartkę zobaczył Adrian Miodek. W 75 minucie Kamiński zagrał prostopadle do Kowalskiego, którego strzał minął słupek. W 80 minucie zawodnik gospodarzy dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, wprost na głowę kolegi z drużyny, piłka odbiła się od słupka i wpadła wprost pod nogi Karola Siódmiaka, który pewnym strzałem pokonał Radka Bochena. Dwie minuty później fatalny błąd popełnił bramkarz gości. Kacper Rogala wyszedł z bramki, dał minąć się Marcelowi Schmidtowi, który strzelił do pustej bramki zdobywając trzecią bramkę dla naszej drużyny. W doliczonym czasie gry Kamil Kowalski został sfaulowany w polu karnym, arbiter główny podyktował jedenastkę, której nie wykorzystał Artur Osicki.

Pogoń Oleśnica - Piast Nowa Ruda 2:3 (1:1)

Bramki: 7' Piotr Kotwa, 80' Karol Siódmiak - 20' Jacek Cebulski (asyst. Krzysztof Mika) 62' Krzysztof Mika (asyst. Kamil Kowalski), 82' Marcel Schmidt.

Skład Piasta: Radosław Bochen, Ernest Polak, Artur Osicki, Rafał Lis, Krzysztof Konowalczyk, Marcel Schmidt, Michał Wojtal, Krzysztof Mika, Dominik Stasiński (46' Kamil Kowalski), Jacek Cebulski, Łukasz Kamiński.

Skład Pogoni: Kacper Rogala, Piotr Górny (46' Tomasz Karga), Kacper Korcik, Michał Kapusz, Wojciech Szymczak, Marcin Koselski, Kamil Śmigielski (79' Mikołaj Czernatowicz), Karol Siódmiak, Piotr Kotwa, Michał Zięba (66' Łukasz Galik), Piotr Michalewski (56' Adrian Miodek).

Żółte kartki: 35' Kacper Korcik, 73' Adrian Miodek - 17' Artur Osicki, 31' Ernest Polak, 72' Łukasz Kamiński.