• 4
  • 5

Juniorzy starsi: Komplet punktów w meczu z Bystrzycą Górną

sobota, 02 kwiecień 2016 14:27

W rozegranym w dniu dzisiejszym, przed własną publicznością, Juniorzy Starsi pokonali swoich rówieśników z Bystrzycy Górnej 2:0. Do siatki rywali trafiali: Mikołaj Rosoliński i Przemek Stelmach.

Nasi juniorzy starsi nie zwalniają tempa, wygrywając kolejne spotkanie. Tym razem przed własną publicznością zainkasowali trzy punkty w pojedynku z LKS Bystrzyca Górna. Wynik spotkania mógł otworzyć w 13 minucie Przemysław Stelmach, lecz jego groźny strzał minimalnie minął bramkę gości. W kolejnych minutach meczu, swoich strzałów na bramki również nie zamienili koledzy z drużyny, więc ta część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa rozpoczęła się od zmian w naszym zespole. Na boisku zameldowali się Wardak i Musik, którzy zmienili odpowiednio Salbierza i Buryna. W 68 minucie wynik spotkania otworzył Mikołaj Rosoliński, który pięknym strzałem pokonał bramkarza gości. W 75 minucie rezultat mógł podwyższyć Wardak, jednak jego strzał głową poszybował tuż nad poprzeczką. 7 minut później wynik spotkania ustalił Przemysław Stelmach.

"Cały mecz rozgrywał się na połówce przeciwnika. Nasz zespół może pochwalić się 80 procentowym posiadaniem piłki w całym spotkaniu. Podczas meczu zespół z Bystrzycy Górnej miał tylko jedną groźną kontrę i to w drugiej połowie, ale nawet wtedy nie byli w stanie strzelić bramki." - podsumował spotkanie trener juniorów starszych.

Piast Nowa Ruda - LKS Bystrzyca Górna 2:0 (0:0)

Bramki: 68' Mikołaj Rosoliński, 82' Przemysław Stelmach

Skład Piasta: Kacper Piękoś, Paweł Nowakowski (65' Michał Ramza), Grzegorz Fagasiński, Piotr Radzik, Jacek Buryn (46' Mateusz Musik), Dawid Salbierz (46'Bartosz Wardak), Mikołaj Rosoliński, Piotr Buczma, Krystian Bolek (56' Mateusz Natkaniec), Przemysław Stelmach, Kamil Wojtoszek.

W pozostałych spotkaniach 18. kolejki:

Unia Bogaczowice - Sparta Ziębice 8:1
MKS Szczawno Zdrój - Bielawianka Bielawa 2:2
Unia Jaroszów - Hutnik Szczytna 3:0 (vo)
Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Nysa Kłodzko 1:3
Zjednoczeni Żarów - Karolina Jaworzyna Śląska 1:12
Polonia Ząbkowice Śląskie - Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 4:0
Zagłębie Wałbrzych - Victoria Świebodzice 11.05 godzina 18:00

OZPN Wałbrzych zweryfikował wynik 17. kolejki pomiędzy LKS Bystrzyca Górna, a MKS Szczawno Zdrój, jako walkower na korzyść gospodarzy. W drużynie gości wystąpił nieuprawniony zawodnik.