• 4
  • 5

Seniorzy: pierwszy sparing - zwycięstwo po rzutach karnych

piątek, 27 styczeń 2017 10:27

W środę 25.01.2017r nasi seniorzy rozegrali swój pierwszy sparing w tym okresie przygotowawczym. Naszym przeciwnikiem w tym spotkaniu był Start Namysłów. Sparing w regulaminowym czasie gry zakończyło się remisem 1:1 (0:1), bramki strzelali nasi zawodnicy. Dla gości, po samobójczym trafieniu, bramkę zdobył nasz zawodnik Rafał Lis, natomiast do wyrównania doprowadził w drugiej części gry Marcel Schmidt. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych, który wygraliśmy 3:1. Więcej w rozwinięciu.

KS PIAST ZPAS Nowa Ruda - NKS Start Namysłów    1:1 (0:1), rzuty karne 3:1

Dla obu ekip było to pierwsze spotkanie sparingowe po ponad dwóch tygodniach ciężkich treningów. Mecz toczył się głównie w środkowej części gry z kilkoma ciekawymi akcjami podbramkowymi z jednej i z drugiej strony. Przyjezdni w 14 minucie spotkania wyszli na prowadzenie po bramce samobójczej Rafała Lisa, który głową skierował piłkę do własnej bramki. W pierwszej części spotkania dwie dogodne sytuacje do strzelenia bramki miał nasz skrzydłowy Patryk Kołat, niestety skutecznie interweniował bramkarz gości.

Druga część spotkania to jeszcze śmielsze ataki naszej drużyny, które przyniosły nam wyrównanie w 69 minucie spotkania po strzale Marcela Schmidta. W tej części gry przyjezdni głównie zagrażali nam po stałych fragmentach gry. Ostatecznie po regulaminowym czasie był remis 1:1. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych, który wygraliśmy 3:1.

W tym spotkaniu trener Przemysław Achrem nie mógł skorzystać z 5 naszych zawodników. Łukasz Kamiński, Wojtek Rzeczycki, Jarek Bagiński i Mikołaj Rosoliński niestety zostali w domu z powodu choroby, natomiast Alexis Fatyanov na pewien czas musiał wrócić na Ukrainę.

Nie obyło się również bez kontuzji. Z boiska w końcówce pierwszej części gry musiał zejść Rafał Bolisęga. Nasz zawodnik doznał urazu stawku skokowego i jego rozbrat z piłką potrwa ok. 2 tygodnie.

Skład Piasta: Kuczaj, Buryn, Lis, Polak, Kęska, Schmidt, Bolisęga, Mika, Kołat, Starczukowski, Zawodnik testowany

Na zmiany wchodzili: Mańczyk, Sekuła, Stasiński, Sarkowicz, Borkowski

Bramki dla Piasta: Marcel Schmidt - 69minuta   / rzuty karne: zawodnik testowany, RafałLis, Ernest Polak

Skład Startu: Kodliuk, Błąch, Adrian, Żołnowski, Wolski, Raszewski, Ptak, Drapiewski, Błach, Pabiniak, Rduchowski

Na zmiany wchodzili: Świerczyński, Zieliński, Czech, Matłosz, Szczygiel

Bramki dla Startu: Rafał Lis (samobójcza) 14 minuta