• 3
  • 4

Seniorzy: Górnik Wałbrzych 4:1 Piast w drugim sparingu

poniedziałek, 25 lipiec 2016 10:33

W rozegranym w sobotę drugim sparingu, nasz pierwszy zespół uległ 4:1 zespołowi Górnika Wałbrzych. Wynik w zupełności nie odzwierciedla przebiegu całego spotkania. To my za sprawą Krzyśka Miki wyszliśmy w pierwszej połowie na prowadzenie. Więcej w rozwinięciu.

Już w środę na obiektach CTS kolejny sparing. Tym razem zagramy z Juniorami Starszymi zespołu Stadion Śląski Chorzów o godz. 20:00.

Górnik Wałbrzych - Piast ZPAS Nowa Ruda   4:1 (0:1)

Sobotni sparing z Górnikiem Wałbrzych zakończył drugi tydzień przygotowań naszych zawodników do kolejnego sezonu w IV lidze. Do spotkania przystąpiliśmy bez kilku zawodników m.in. bez Ernesta Polaka (praca), Rafała Lisa (sprawy rodzinne), Artura Osickiego czy Łukasza Kamińskiego (kontuzja). W zamian za to wystąpiło kilku testowanych zawodników.

Pierwsza połowa spotkania to głównie walka w środku pola. Pierwszą dogodną sytuację stworzyli sobie nasi zawodnicy ale po strzale Dawida Kęski piłkę pewnie złapał bramkarz. Górnik w pierwsze połowie miał dwie dogodne sytuacje do strzelenia bramki, ale na wysokości zadania stanął Radek Bochen. Do szatni po bardzo dobrej I połowie schodziliśmy z wynikiem 0:1 po bramce Krzyśka Miki, który wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Drugą połowę rozpoczęliśmy równie dobrze, ale niestety z biegiem czasu nasi zawodnicy tracili siły, i to gospodarze dochodzili do dogodnych sytuacji, które zamienili na 4 bramki (dwie pierwsze wpadły po błędach indywidualnych naszych zawodników). Końcowy wynik to 4:1 dla miejscowych.

Z pewnością, szczególnie biorąc pod uwagę pierwszą połowę trzeba być pełnym optymizmu. Bardzo dobrze zorganizowana gra, zaangażowanie, pomysł na rozegranie akcji mogło się podobać. Cały obraz psuje niestety wynik ... lecz pamiętajmy, że Górnik jest całkowicie na innym etapie przygotowań. Zespół z Wałbrzycha już za tydzień gra pierwszy mecz ligowy a my jesteśmy dopiero po dwóch bardzo ciężkich tygodniach treningów w okresie przygotowawczym.