KS PIAST ZPAS NOWA RUDA

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ostatni mecz na Sportowej w tym sezonie!

poniedziałek, 15 maj 2023 09:24
Ostatni mecz na Sportowej w tym sezonie!

Jedno z najważniejszych spotkań w sezonie rozegrają zawodnicy Jacka Fojny w nadchodzącą sobotę. Mecz, który w przypadku wygranej zapewni nam pewne utrzymanie w IV lidze na sezon 2023/24. Więcej w rozwinięciu

 W sobotnie popołudnie zawodnicy Noworudzkiego Piasta rozegrają mecz w ramach 29 kolejki KD IV ligi w którym zmierzą się z sąsiadującą w tabeli IngerHome Polonią-Stal Świdnica. Jest to bardzo ważny mecz w kontekście dalszych losów Piasta w IV lidze. Wygrana daje naszemu zespołowi 50 punktów w tabeli gwarantujących pewne utrzymanie kolejkę przed końcem rozgrywek. W przypadku remisu to Świdniczanie będą mogli cieszyć się z utrzymania, bowiem tak samo jak w przypadku naszego zespołu, będą oni mieli wtedy na swoim koncie 50 punktów, które dają pewne utrzymanie na IV ligowych boiskach.

Świdniczanie w obecnym sezonie pewnie trzymają się górnej części tabeli i na obecną chwilę zajmują 5 pozycję w tabeli, zrównując się punktami z Moto-Jelczem Oława, który pokonał ostatnio lidera naszej ligi - Słowianina Wolibórz 1:0. Oba zespoły mają na swoim koncie 49 punktów i wystarczy remis aby się utrzymały.

Nieco gorzej wygląda sytuacja Piasta, który po tragicznym meczu z Orłem nie przywiózł do Nowej Rudy kompletu punktów. Zwycięstwo w Ząbkowicach mogło dać pewne utrzymanie zawodnikom Jacka Fojny, jednak to gospodarze z Ząbkowic przedłużyli swoje nadzieje na pozostanie w IV lidze. Do pewnego utrzymania brakuje nam w teorii 3 punktów. Wszystko jednak zależy od wyników 3 zespołów, które obecnie są w ligowej tabeli za Piastem i każda ma ten sam bilans punktowy, wynoszący 43. Mowa tutaj o drużynach Baryczy Sułów, Galakticos Solna i wcześniej wymienianego Orła Ząbkowice Śląskie. Wszystkie 3 zespoły mogą zdobyć jeszcze po 6 punktów co w ogólnym rozrachunku daje im 49 oczek na koniec ligi. Łatwo jest więc zrozumieć, że trzeba zdobyć minimum 2 punkty, a najlepiej 3, nie patrząc na resztę spotkań. Warto pamiętać, że Piast ma lepszy bilans meczów bezpośrednich z Baryczą oraz z Galakticos, więc w przypadku równowagi punktowej, to Noworudzianie będą wyżej w tabeli od swoich rywali.

Zostaje jeszcze kwestia utrzymania z 7 miejsca. Na ten moment z III ligi spadają dwa zespoły rezerw z Ekstraklasy oraz I Ligi. Mowa tutaj o Miedzi II Legnica oraz Chrobrym II Głogów. Mimo iż sezon w III lidze zakończy się dopiero pod koniec czerwca, to warto brać pod uwagę i utrzymanie z 7 miejsca w przypadku spadku 2 dolnośląskich rezerw.

Jak podał DZPN w IV lidze utrzyma się jedna drużyna z 7 miejsca mająca lepszy bilans punktowy. Na chwilę obecną to zachodnia grupa może się cieszyć z tego faktu, ponieważ drużyna z 7 miejsca czyli BKS Bobrzanie Bolesławiec mają na dwie kolejki przed końcem 49 punktów. W przypadku równej ilości punktów ma decydować baraż, taki sam jak w przypadku 1 miejsca w tabeli. Drużyna z 7 miejsca w grupie wschodniej, rozegra mecz z drużyną 7 miejsca z grupy zachodniej.

Mecze ze Świdnicą zawsze przyciągają bardzo dużą widownie, mamy nadzieję, że tym razem nie będzie inaczej. Tym bardziej, że jest to OSTATNI mecz na Sportowej w tym sezonie i na dodatek jest to mecz o potencjalne utrzymanie w IV, więc wasze wsparcie będzie bardzo, ale to bardzo istotne. 

Liczymy, że zobaczymy się w jak najliczniejszym gronie i wspólnie wywalczymy utrzymanie w IV lidze!

Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 w sobotę 20 Maja na Stadionie przy ul. Sportowej 1 w Nowej Rudzie.
Rozjemcę tego spotkania poznamy najprawdopodobniej w środę.

W sobotnie popołudnie zawodnicy Noworudzkiego Piasta rozegrają mecz w ramach 29 kolejkiKD IV ligi, w którym zmierzą się z sąsiadującą w tabeli IngerHome Polonią-Stal Świdnica. Jest to bardzo ważny mecz w kontekście dalszych losów Piasta w IV lidze. Wygrana daje naszemu zespołowi 50 punktów w tabeli gwarantujących pewne utrzymanie kolejkę przed końcem rozgrywek. W przypadku remisu to Świdniczanie będą mogli cieszyć się z utrzymania, bowiem tak samo, jak w przypadku naszego zespołu, będą oni mieli wtedy na swoim koncie 50 punktów, które dają pewne utrzymanie na IV ligowych boiskach.

Świdniczanie w obecnym sezonie pewnie trzymają się górnej części tabeli i na obecną chwilę zajmują 5 pozycję w tabeli, zrównując się punktami z Moto-Jelczem Oława, który pokonał ostatnio lidera naszej ligi - Słowianina Wolibórz 1:0. Oba zespoły mają na swoim koncie 49 punktów i wystarczy remis, aby się utrzymały.

Nieco gorzej wygląda sytuacja Piasta, który po tragicznym meczu z Orłem nie przywiózł do Nowej Rudy kompletu punktów. Zwycięstwo w Ząbkowicach mogło dać pewne utrzymanie zawodnikom Jacka Fojny, jednak to gospodarze z Ząbkowic przedłużyli swoje nadzieje na pozostanie w IV lidze. Do pewnego utrzymania brakuje nam w teorii 3 punktów. Wszystko jednak zależy od wyników 3 zespołów, które obecnie są w ligowej tabeli za Piastem i każda ma ten sam bilans punktowy, wynoszący 43. Mowa tutaj o drużynach Baryczy Sułów, Galakticos Solna i wcześniej wymienianego Orła Ząbkowice Śląskie. Wszystkie 3 zespoły mogą zdobyć jeszcze po 6 punktów co w ogólnym rozrachunku, daje im 49 oczek na koniec ligi. Łatwo jest więc zrozumieć, że trzeba zdobyć minimum 2 punkty, a najlepiej 3, nie patrząc na resztę spotkań. Warto pamiętać, że Piast ma lepszy bilans meczów bezpośrednich z Baryczą oraz z Galakticos, więc w przypadku równowagi punktowej, to Noworudzianie będą wyżej w tabeli od swoich rywali.

Zostaje jeszcze kwestia utrzymania z 7 miejsca. Na ten moment z III ligi spadają dwa zespoły rezerw z Ekstraklasy oraz I Ligi. Mowa tutaj o Miedzi II Legnica oraz Chrobrym II Głogów. Mimo iż sezon w III lidze zakończy się dopiero pod koniec czerwca, to warto brać pod uwagę i utrzymanie z 7 miejsca w przypadku spadku 2 dolnośląskich rezerw.

Jak podał DZPN w IV lidze utrzyma się jedna drużyna z 7 miejsca mająca lepszy bilans punktowy. Na chwilę obecną to zachodnia grupa może się cieszyć z tego faktu, ponieważ drużyna z 7 miejsca, czyli BKS Bobrzanie Bolesławiec mają na dwie kolejki przed końcem 49 punktów. W przypadku równej ilości punktów ma decydować baraż, taki sam jak w przypadku 1 miejsca w tabeli. Drużyna z 7 miejsca w grupie wschodniej, rozegra mecz z drużyną 7 miejsca z grupy zachodniej.

Mecze ze Świdnicą zawsze przyciągają bardzo dużą widownie, mamy nadzieję, że tym razem nie będzie inaczej. Tym bardziej że jest to OSTATNI mecz na Sportowej w tym sezonie i na dodatek jest to mecz o potencjalne utrzymanie w IV, więc wasze wsparcie będzie bardzo, ale to bardzo istotne.

Liczymy, że zobaczymy się w jak najliczniejszym gronie i wspólnie wywalczymy utrzymanie w IV lidze!

Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 w sobotę 20 Maja na Stadionie przy ul. Sportowej 1 w Nowej Rudzie.
Rozjemcę tego spotkania poznamy najprawdopodobniej w środę.

Poprzedni

Następny

Kalendarz blog

« Czerwiec 2023 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Następny mecz

Poprzedni mecz

27-05-2023 17:00
VS
Piast Żmigród 0 - 2 Piast ZPAS Nowa Ruda

Seniorzy

Poz
Klub
M Pkt
1 Słowianin Wolibórz 30 66
2 Lechia Dzierżoniów 30 62
3 Piast Żmigród 30 56
4 MOTO-Jelcz Oława 29 55
5 Polonia-Stal Świdnica 30 55
6 Piast ZPAS Nowa Ruda 30 50
7 Barycz Sułów 30 49
8 Orzeł Ząbkowice Śląskie 30 46
Rozwiń
Zwiń

Juniorzy Starsi

Poz
Klub
M Pkt
1 Górnik Polkowice 3 9
2 Ślęza Wrocław 3 7
3 Karkonosze Jelenia Góra 3 7
4 Chrobry Głogów 2 6
5 FC Wrocław Academy 3 6
6 Górnik Wałbrzych 3 6
7 Miedź Legnica 2 4
8 Polonia-Stal Świdnica 2 4
Rozwiń
Zwiń

Trampkarze

Poz
Klub
M Pkt
1 Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 13 30
2 Ślęza Wrocław 13 27
3 FC Wrocław Academy 13 25
4 Piast Nowa Ruda 11 19
5 Lechia Dzierżoniów 12 16
6 WKS Śląsk 12 16
7 Olympic II Junior 12 12
Rozwiń
Zwiń
PRZECZYTAJ

Mobile menu

Please publish modules in offcanvas position.