KS PIAST NOWA RUDA

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Remis w meczu przyjaźni

niedziela, 07 maj 2023 10:20
Remis w meczu przyjaźni

Mecz przyjaźni z Bielawianką Bielawa zakończył się bezbramkowym remisem. Piast mimo swojej przewagi na boisku nie potrafił pokonać dobrze dysponowanego w tym meczu Wajdę. Nie obyło się też bez kontrowersji. Więcej w rozwinięciu

 Piast względem środowego spotkania z Lechią występował dziś tylko z jedną zmianą w składzie. Mateusza Poświstajło, który pauzuje za kartki zastąpił dziś Kamil Młodziński.

Od początku spotkania było widać, że Piast postawił dziś nie na grę z kontry, a na częste i szybkie ataki bokami boiska. Wiele podań w pierwszej połowie gry nie dochodziło do naszych zawodników, mimo to Noworudzianie znajdowali się raz po raz pod polem karnym rywali. W 13 minucie meczu podopieczni Jacka Fojny udokumentowali swoją przewagę bramką za sprawą Garwola, który po bezpośrednim strzale po dograniu z rzutu rożnego skierował futbolówkę do siatki. I tu zaczyna się niewiadoma. Sędzia boczny sygnalizuje pozycję spaloną, na którą błyskawicznie reaguje sędzia główny. Jak dobrze wiemy, z rzutu rożnego spalonego nie ma, dlatego tym bardziej kibice jak i sami zawodnicy są zbulwersowani decyzją Pana Stępienia. Z tego względu Artur Osicki otrzymuje żółtą kartkę, za dyskusje z sędzią. Po analizie wideo sędzia mógł odgwizdać być może faul na bramkarzu, któremu przeszkadzał jeden z naszych zawodników. Mimo tej decyzji Piast nie poprzestawał na atakach, ale w pierwszej połowie nie zdołał już zagrozić bramce Bielawianki.

W tym meczu ewidentnie piłka nie chciała wpaść do bramki. W drugiej części gry piłkarze Piasta mieli rzut wolny na 24 metrze. Do piłki podszedł Giziński, który próbował strzału na bramkę. Wręcz fantastyczną interwencją popisał się Wajda i nadal mieliśmy remis. Kilka chwil później byliśmy o włos od prowadzenia. Strzał Gizińskiego znalazł się na słupku, a dobiegający Młodziński trafił w boczną siatkę.
W 86 minucie spotkania po kolejnej wpadce sędziów ukarany żółtą kartką został nas kierownik, który jak i większość na stadionie, nie zgadzał się z decyzjami sędziego.

Mecz mimo przewagi, zakończył się bezbramkowym remisem. Walczymy dalej, w sobotę jedziemy do Ząbkowic walczyć o 3 punkty!

Skład Piasta: Jaroszewski - Chrapek, Osicki, Szukiełowicz - Rytko - Sawicki (28'), Garwol, Polak, Mika - Giziński, Młodziński (71')
Rezerwowi: Kudłacik - Jania, Górski (28'), Stosio, Bąk (71'), Klaus

Poprzedni

Następny

Kalendarz blog

« Czerwiec 2024 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Następny mecz

Poprzedni mecz

Seniorzy

Poz
Klub
M Pkt
1 Iskra Księginice 1 3
2 Polonia Środa Śląska 1 3
3 Lechia Dzierżoniów 1 3
4 Moto-Jelcz Oława 1 3
5 Słowianin Wolibórz 1 3
6 Zenit Międzybórz 1 3
7 Piast Żmigród 1 3
8 Barycz Sułów 1 3
Rozwiń
Zwiń

Juniorzy Starsi

Poz
Klub
M Pkt
1 KS Piast Nowa Ruda 0 0
2 Moto-Jelcz Oława 0 0
3 BKS Bobrzanie Bolesławiec 0 0
4 IngerHome Polonia-Stal Świdnica 0 0
5 AP Brzeg Dolny 0 0
6 Bielawianka Bielawa 0 0
7 Górnik Polkowice 0 0
8 Górnik Wałbrzych 0 0
Rozwiń
Zwiń

Trampkarze

Poz
Klub
M Pkt
1 KS Piast Nowa Ruda 0 0
2 IngerHome Polonia-Stal Świdnica 0 0
3 Zamek Kamieniec Ząbkowicki 0 0
4 Orlik Kłodzko 0 0
5 Pogoń Pieszyce 0 0
6 AP 13 Jarosława Lato 0 0
7 Stowarzyszenie KP Due Soccer 0 0
8 UKS Lechia Dzierżoniów 0 0
Rozwiń
Zwiń
PRZECZYTAJ

Mobile menu

Please publish modules in offcanvas position.