KS PIAST ZPAS NOWA RUDA

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Podsumowanie okresu przygotowawczego.

wtorek, 28 luty 2023 11:06
Podsumowanie okresu przygotowawczego.

Liga startuje już w sobotę (04.03), a więc przyszedł czas na podsumowanie zimowego okresu przygotowawczego. Zespół Jacka Fojny rozegrał w tych przygotowaniach 7 spotkań towarzyskich w których aż 6 razy wychodził zwycięsko! Więcej w rozwinięciu 

 Pierwszy sparing rozegraliśmy z drużyną AKS'u Strzegom, która występuje w drugiej grupie IV Ligi. Mecz ten zakończył się zwycięstwem naszej ekipy wynikiem 2:0. Bramki w tym spotkaniu strzelili zawodnicy testowani.

Nie przenosimy się daleko, bo drugi sparing ponownie rozegraliśmy z przedstawicielami drugiej grupy IV ligi - Granitem Roztoka - z którymi nasi zawodnicy poradzili sobie bez problemu wygrywając 8:1. Łupem bramkowym w tym spotkaniu podzielili się Poświstajło który odnotował dwa trafienia w tym spotkaniu, Szukiełowicz który popisał się świetnym strzałem z ok 35 metra, Polak, Giziński, Biernat, Mika oraz Garwol.

Trzeci sparing początkowo miał odbyć się z czeską ekipą FK Nachod, ale na ostatnią chwilę zmieniliśmy sparingpartnera który akurat przebywał na zgrupowaniu w Nowej Rudzie. Mowa tutaj o Czarnych Otmuchów. Również ten sparing nie przyniósł zaskoczenia i nasi zawodnicy wygrali wynikiem 2:0. Do bramki gości trafili Poświstajło oraz zawodnik Juniorów Starszych - Krzysztofiak.

Czwarty bardzo wymagający sparing rozegraliśmy z czeskim SK Vysoke Myto. Tym razem to nasi przeciwnicy okazali się lepsi i wygrali 3:1. Jedyną bramkę w tym meczu dla naszej ekipy zdobył Giziński.

W kolejnym już piątym sparingu ponownie mierzyliśmy się z Czeską ekipą. SK Ceska Skalice nie zdołał zbytnio zagrozić naszej ekipie i po raz kolejny Piast bardzo wysoko pokonał swoich rywali bo aż 6:1. Do bramki trafiali Giziński x2, Młodziński oraz Rytko. Dodatkowo do własnej bramki Skalice trafili dwa razy.

MKS Nysa Kłodzko była naszym 6 sparingpartnerem. Kolejny raz pokazujemy klasę i wygrywamy pewnie 5:1. Młodzież postrzelała, do bramki trafili Garwol x2, Biernat x2 i Giziński

W ostatnim sparingu przyszło mierzyć się nam z aktualnym liderem wałbrzyskiej V ligi - Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych. Po raz kolejny świetną formą popisał się Giziński który strzelił 2 bramki, a jedno trafienie dołożył Młodziński. Takim sposobem Noworudzianie zwyciężyli z ekipą Górnika 3:1.

6-1 - taki bilans zwycięstw do porażek zanotowali zawodnicy trenera Jacka Fojny w zimowych przygotowaniach. Postrzelali sobie nasi zawodnicy co pokazują statystki strzelonych bramek - 27 trafień. Cieszy również fakt ilości straconych bramek bowiem na 7 spotkań straciliśmy tylko 7 bramek, 2 razy zachowując czyste konto. 
U kilku zawodników również dało się zauważyć bardzo dobrą formę. Oskar Giziński trafiał 7 razy do bramki rywali, nasi młodzi zawodnicy Dawid Krzysztofiak, Karol Garwol oraz Bartłomiej Biernat również odnotowali swoje trafienia, a powracający po kontuzji Mateusz Poświstajło dał o sobie znać trafiając do bramki 3-krotnie! 

Do klubu na chwilę obecną przyszło dwóch nowych graczy. Kapitan Lechii Dzierżoniów Patryk Chrapek, oraz jego kolega Jan Rytko, którzy już w meczach towarzyskich dawali o sobie znać. O kolejnych transferach oraz zawodnikach odchodzących będziemy was powiadamiać na bieżąco w naszych social mediach.

Postawa naszych zawodników na pewno może cieszyć i dawać optymistyczne spojrzenie na resztę części sezonu, w których będziemy musieli walczyć o utrzymanie!
Najbliższy sprawdzian już w sobotę! Podopieczni trenera Jacka Fojny udadzą się do Trzebnicy by powalczyć tam z lokalną Polonią o pierwsze 3 punkty w tym roku.

Poprzedni

Następny

Kalendarz blog

« Marzec 2023 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Następny mecz

25-03-2023 14:00
VS
Piast ZPAS Nowa Ruda - Barycz Sułów

Poprzedni mecz

18-03-2023 15:00
VS
Sokół Marcinkowice 0 - 1 Piast ZPAS Nowa Ruda

Seniorzy

Poz
Klub
M Pkt
1 Słowianin Wolibórz 18 40
2 Piast Żmigród 18 39
3 Lechia Dzierżoniów 18 38
4 Polonia-Stal Świdnica 18 32
5 MOTO-Jelcz Oława 17 32
6 Foto-Higiena Gać 18 30
7 Galacticos Solna 18 30
8 Orzeł Ząbkowice Śląskie 18 28
Rozwiń
Zwiń

Juniorzy Starsi

Poz
Klub
M Pkt
1 Górnik Polkowice 3 9
2 Ślęza Wrocław 3 7
3 Karkonosze Jelenia Góra 3 7
4 Chrobry Głogów 2 6
5 FC Wrocław Academy 3 6
6 Górnik Wałbrzych 3 6
7 Miedź Legnica 2 4
8 Polonia-Stal Świdnica 2 4
Rozwiń
Zwiń

Trampkarze

Poz
Klub
M Pkt
1 Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 13 30
2 Ślęza Wrocław 13 27
3 FC Wrocław Academy 13 25
4 Piast Nowa Ruda 11 19
5 Lechia Dzierżoniów 12 16
6 WKS Śląsk 12 16
7 Olympic II Junior 12 12
Rozwiń
Zwiń
PRZECZYTAJ

Mobile menu

Please publish modules in offcanvas position.