• 3
  • 4

Seniorzy: Imiennik pokonany!

niedziela, 29 sierpień 2021 19:31

W niedzielne popołudnie na stadionie w Nowej Rudzie, przyszedł czas na mecz 3 kolejki KD IV Ligi. Imiennik z Żernik nie dał rady gospodarzom tego spotkania i przegrał wynikiem 3:1. Był to naprawdę ciekawy mecz, a o tym możecie przekonać się, czytając dalej ten post.

Do meczu trener Malczyk miał do dyspozycji praktycznie cały skład. Mecz zaczął się głównie od ataków gości, lecz nie było za dużo okazji do strzelenia bramki. Można powiedzieć, że spotkanie zaczęło nam się dopiero po 20 minutach meczu, bo wtedy dopiero zaczęło się robić ciekawiej. W 21 minucie spotkania pierwszą żółtą kartką został ukarany zawodnik gości, niespełna 5 minut później ja niesportowe zachowanie żółty kartonik otrzymał nasz zawodnik - Bartosz Górski. Zaledwie minutę później po faulu w polu karnym Noworudzianin, sędzia Nawracaj wskazał jedenastkę. Do jedenastki podszedł Trzepacz, który pewnie wykorzystał rzut karny i dał prowadzenie ekipie przyjezdnych. Chwilę później Żerniki miały kolejną bardzo dobrą sytuacje na podwyższenie wyniku. Napastnik gości wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem, minął go i fatalnie spudłował obok naszej bramki. W 40 minucie meczu do wyrównania doprowadził Mateusz Poświstajło, który po bardzo dobrym podaniu, ominął bramkarza pół lobem i dał powody do radośći Noworudzkim kibicom. Żółtą kartką po kontrze gości został również ukarany Ernest Polak, za faul taktyczny przerywający korzystną akcję Piasta Żerniki. Tak zakończyła się pierwsza, bardzo emocjonująca połowa tego spotkania.

Na drugą połowę to właśnie Noworudzianie dążyli bardziej do strzelenia drugiej bramki w tym spotkaniu. Pierwszą do tego okazję, po ok. 10 minutach drugiej części gry, miał Bartek Chabrowski, który dzięki naciskaniu dwóch obrońców niestety nie oddał strzału i piłka została wybita. Chwile po tej sytuacji, do kontry wyszli zawodnicy gości, przerwał ją natomiast w nieprzepisowy sposób Mateusz Poświstajło, za co obejrzał żółty kartonik. Drużyny wraz z końcem spotkania robiły zmiany, otrzymywały nowe polecenia taktyczne i dążyły zaparcie do wyrwania 3 punktów swojemu rywalowi. W 88 minucie spotkania, za faul od tyłu, nasz prawy obrońca w tym spotkaniu - Tracz - zobaczył bezpośrednią czerwoną kartkę. Końcówka była niezwykle emocjonująca. W 90 minucie bliscy prowadzenia byli goście tego spotkania, bowiem za sprawą prawego pomocnika, mogli wyjść na sprowadzenie, ale piłka niefortunnie dla drużyny Żernik, obiła nasz słupek i piłka wyleciała na plac gry. W 93 minucie tego spotkania, Piast Nowa Ruda miał rzut rożny, piłka dośrodkowana idealnie na głowę Mateusza dała nam bramkę na 2:1. Bramkarz nawet nie zareagował, a Mateusz umieścił piłkę w lewym dolnym rogu bramki. Radości nie było końca, gdy goście rzucili się do ataku, by wyrównać stan gry, nasza ekipa wyszła z kontrą. Nie pilnowany nowy nabytek Tavares wyszedł pięknie do prostopadłego podania i w sytuacji sam na sam, piłką po dłuższym słupku, umieścił ją w bramce i dał nam dwu bramkowe prowadzenie, a co za tym idzie pewne trzy punkty w tym spotkaniu, bez stresujących 2 ostatnich doliczonych minut.

Po trzech kolejkach mamy pełny komplet 9 punktów i już szykujemy się na wyjazd do Wierzbic, gdzie z lokalnym WKS-em zagramy o kolejną pulę 3 punktów! Mecz w sobotę o godzinie 17:00.

KS Piast Nowa Ruda - Piast Żerniki (Wrocław) 3-1

Skład Piasta: Jaroszewski - Górski, Osicki, Polak, Tracz - Pierzga (82'), Szukiełowicz, Pedro (78'), Poświstajło - Chabrowski (60'), Alefe

Rezerwowi: Gawdonowicz - Deiverson (82'), Jania, Zabrzeski (60'), Mika, Tavares (78')