• 3
  • 4

Seniorzy: Inauguracyjne derby na plus!

wtorek, 17 sierpień 2021 10:26

W sobotnim spotkaniu derbowym lepszą drużyną okazała się drużyna Piasta Nowa Ruda. Wygrywamy ze Słowianinem wynikiem 2:1 po wyrównanym meczu. Jak przystało na derby, był to mecz walki, były bramki obu stron, dużo żółtych kartek oraz czerwona. Więcej w rozwinęciu.

W pierwszej jedenastce przed tym spotkaniem mieliśmy debiutantów. Na naszej bramce zadebiutował Jaroszewski a w ataku wypożyczony ze Ślęzy Wrocław Alefe Lima. Mecz zaczął się od ataków obu stron. W 6 minucie spotkania goście mieli bardzo dobrą sytuacje. Akcja prawą stroną boiska, bardzo dobre dośrodkowanie, lecz zabrakło wykończenia. Chwile po tej akcji, do kontry ruszyli zawodnicy Piasta, pierwszą okazję strzelecką w tym meczu miał Zabrzeski, który oddał zły strzał, prosto w ręce bramkarza. W 13 minucie tego meczu, pierwszy strzał na boiskach IV Ligi w historii miał Słowianin, lecz piłka poszybowała wprost w ręce "Jogiego". Strzałom nie było końca, chwile po tej sytuacji z daleka swojej okazji spróbował Schmidt i bardzo ładnym strzałem próbował pokonać Malca, lecz ten pewnie interweniował. Następne 5 minut to próby dośrodkowania gości na nasze pole karne, które kończyły się wybiciem piłki. W 21 minucie tego spotkania na prawej stronie boiska leci prostopadłe podanie do naszego skrzydłowego Mateusza. Ten dobrym zwodem mija Kamińskiego, zostając sam na sam z bramkarzem i pewnie wykańcza sytuacje, dając tym samym prowadzenie gospodarzom w tym spotkaniu. Nie pozostaliśmy z tyłu i szukaliśmy swojej drugiej szansy po tym trafieniu. Mieliśmy ją już zaledwie 3 minuty później. Po dośrodkowaniu, strzał głową w ostatnim momencie wybija obrońca, oddalając zagrożenie. Pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu otrzymał Marcel Schmidt, za brzydki faul taktyczny. Nie poprzestało to jednak na groźnych kontrach naszego zespołu. W 30 minucie pierwszej połowy spotkania, Piast ma kolejną groźną akcje i gdyby nie wczesne wyjście do piłki obrońcy, byłoby już 2:0 dla miejscowych. Chwilę później sędzia główny sięga po drugą żółtą kartkę, tym razem dla Krzyśka Miki za brzydki faul na rywalu. Gdy wszyscy myśleli, że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa spotkania, po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy piłka trafia pod nogi Bońkowskiego który pewnym strzałem w lewy róg bramki pokonuje naszego bramkarza i mamy bramkę do szatni w 44 minucie spotkania.

Druga odsłona gry to już o wiele pewniejsza gra obu ekip. Można śmiało powiedzieć, że Piast nie dawał już tak bardzo pograć Słowianinowi i dłużej utrzymywał się przy piłce względem pierwszej odsłony tego spotkania. Już 3 minuty po rozpoczęciu drugiej części spotkania, Górski popisuje się pięknym rajdem, podaje do Mateusza który uderza minimalnie obok słupka. Chwile później jesteśmy światkami bardzo brzydkiego faulu na Mateuszu Poświstajło, przez Szczepaniaka, który ogląda pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu w swojej drużynie. Przez dłuższy czas bo do 71 minuty nie działo się aż tak dużo jakbyśmy chcieli. Natomiast w minucie podanej wcześniej mamy pierwszą kontrowersję dnia czyli rzut karny dla naszej ekipy. Nie został podyktowany przez sędziego, choć można by się z tym nie zgodzić. Chwilę po tej akcji pierwszą żółtą kartkę zobaczył Sarkowicz, który brutalnie wszedł w nogi naszego zawodnika - Górskiego, który chwile później musi opuścić plac gry z kontuzją. Szansę na ponowne objęcie prowadzenia miał Pedro. Dostał on wymarzoną piłkę i zaledwie z 5 metra, trafia w poprzeczkę!!! Piast nie ostał na laurach i dalej chciał dopiąć swego. W 81 minucie spotkania mieliśmy rzut wolny z zaledwie 20-21 metra. Do piłki podszedł nasz nowy nabytek Alefe Lima, który fantastycznym strzałem w lewy dolny róg bramki, po ziemi strzelił gola dającego prowadzenie i cudownie przywitał się z Noworudzką publicznością! Słowianin starał się wyrównać wynik spotkania ale na marne. Na dodatek nie pomógł mu fakt, że w 85 minucie Sarkowicz po drugim bardzo brzydkim faulu, pożegnał się z murawą w tym spotkaniu po rozegraniu zaledwie 25 minut.
Wynik już nie uległ zmianie, a Piast Nowa Ruda mógł cieszyć się z pierwszych punktów w tym sezonie!

KS PIAST "ZPAS" Nowa Ruda - KP SŁOWIANIN Wolibórz | 2:1 (1:1)

Bramki: 21' Poświstajło, 81' Lima - 44' Bońkowski

Skład Piasta: Jaroszewski - Szukiełowicz, Osicki, Polak, Mika - Pierzga, Schmidt (67'), Zabrzeski (65') - Poświstajło, Górski (78') - Lima (87')
Rezerwowi: Gawdonowicz - Pedro (65'), Biernat, Krzysztofiak (78'), Deiverson (67'), Martynowicz, Allan (87')