KS PIAST NOWA RUDA

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Podsumowanie 2020 roku

piątek, 08 styczeń 2021 14:49
Podsumowanie 2020 roku

Czy wiesz co działo się w Twoim Klubie w 2020 roku ? Jeśli nie to już spieszymy z pomocą i prezentujemy Wam małe podsumowanie ubiegłego roku. Działo się wiele, wiele się zmieniło, były rotacje w Zarządzie Klubu, nowe inicjatywy. Zapraszamy do artykułu w rozwinięciu.

 Rok 2020 był niewątpliwie, rokiem niezwykłym. Co prawda mówienie o nim jako najgorszym w historii jest bluźnierstwem w stosunku do lat Wielkiej Wojny czy II wojny światowej, jednak powiedzenie o nim, że był rokiem dobrym dla ludzkości będzie z kolei nadużyciem. W historii Piasta Nowa Ruda nie zapisał się on niczym szczególnym, choć w naszym klubie nastąpiło sporo zmian. Biorąc po uwagę zagadnienia pozasportowe, to przede wszystkim należy wskazać na zmianę składu Zarządu Klubu. Niepamiętne to czasy, kiedy nastąpiła całkowita zmiana składu. Zawsze pozostawał w nowym Zarządzie ktoś ze starego co zawsze uzasadniano koniecznością kontynuacji dzieła poprzedników. Tym razem zarządzanie klubem oddano w ręce ludzi, którzy, mimo iż doświadczeni w zarządzaniu, z zarządzaniem w sporcie jeszcze do czynienia nie mieli. Nowi ludzie , nowe wizje klubu. Oby z korzyścią dla klubu, miasta Nowa Ruda i jego społeczności. Pierwszy powiew tej nowości już mamy. W klubie powstała już pierwsza nowa sekcja , akrobatyka sportowa. Mimo pandemicznych ograniczeń cieszy się ona dużym zainteresowaniem a ponieważ kadra trenerska jest na najwyższym krajowym poziomie można liczyć, że w normalnych czasach doczekamy się sukcesów akrobatów rodem z Nowej Rudy i okolic. Przypomnijmy, że tradycje akrobatyczne nasz region ma spore a zawodnicy nie istniejącego od wielu lat Techrolu Bożków liczyli się na akrobatycznych arenach całego kraju a niektórym dane było „łapać się” do młodzieżowych reprezentacji Polski. Novum w działalności Piasta jest także otwarcie po raz pierwszy w historii klubowego sklepu. Podwaliny pod jego otwarcie stworzył ustępujący zarząd, jednak inauguracja nastąpiła już pod skrzydłami nowych władz klubu. Ponadto kontynuowana jest działalność Piast Biznes Klubu. Koniec roku zaowocował powołaniem do kadry narodowej Natalii Palczak, zawodniczki sekcji jeździeckiej Piasta. To stosunkowo młoda sekcja w naszym klubie, jednak występy naszych zawodniczek dobrze rokują na przyszłość. Tradycyjnie już prężnie działała piastowska sekcja łucznicza. Liczne starty zarówno naszych doświadczonych zawodniczek , jak i młodzieży potwierdzają dobrą pracę noworudzkich szkoleniowców. Postępy czynią także noworudzcy pływacy. Być może kiedyś nawiążą do chlubnych tradycji sekcji pływania, z której wyszli w przeszłości reprezentanci kraju (Wojtuń, Szablewski, Pajdzik, Kornacka czy późniejsza multimedalistka w pięcioboju nowoczesnym Nowak – Idzi). Około 20 zawodników trenuje w sekcji narciarstwa alpejskiego. Co prawda zmiany klimatyczne utrudniają prowadzenie zajęć w lokalnych ośrodkach narciarskich, jednak dzięki grupie pasjonatów białego szaleństwa sekcja działa nieprzerwanie już od wielu lat. I wreszcie noworudzka królowa sportu, piłka nożna. To najliczniejsza zawodniczo sekcja Piasta Nowa Ruda. Przede wszystkim udało się ustabilizować drużynę seniorów, która należy do czołowych zespołów IV ligi dolnośląskiej. Widać też systematyczną pracę w grupach młodzieżowych. Efektem tego był awans juniorów do ligi wojewódzkiej. Pozostałe drużyny , w niższych kategoriach wiekowych należą w większości do czołówki w swoich ligach. Jednak tak naprawdę tu nie o wynik chodzi a o szkolenie i jego jakość co powinno się przełożyć na przyszłość zespołu seniorów a także na sportową promocję młodych zawodników do klubów szczebla centralnego. Żeby nie było tak pięknie, to niestety w 2020 roku zlikwidowana została sekcja tenisa stołowego. Mamy jednak nadzieję, że chętni do uprawiania tego sportu znajdą swoje miejsce w prężnie działającym klubie tenisa stołowego w pobliskich Ludwikowicach Kłodzkich. Na plus 2020 roku należy także zapisać znaczącą poprawę relacji Piasta Nowa Ruda z okolicznymi klubami ze Ścinawki Średniej, Woliborza, Jugowa, Dzikowca czy Ludwikowic Kłodzkich. Dziś w przeciwieństwie do lat poprzednich wszystkie kluby ze sobą współpracują z wzajemną korzyścią. Sportowo rok 2020 nie był najgorszy jednak sytuacja pandemiczna sprawiła, że kluczowym zdaniem ludzi związanych z klubem jest poszukiwanie nowych sponsorów, dla których klub posiada przygotowaną konkretną ofertę biznesową. Wchodząc w 2021 rok, dziękując za rok miniony, liczymy na dalsze zaangażowanie podmiotów wspierających, biznesu, rodziców, nauczycieli, wychowawców i działaczy.

Poprzedni

Następny

Kalendarz blog

« Sierpień 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Następny mecz

20-04-2024 15:00
VS
Polonia Środa Śląska - KS Piast Nowa Ruda

Poprzedni mecz

Seniorzy

Poz
Klub
M Pkt
1 Iskra Księginice 1 3
2 Polonia Środa Śląska 1 3
3 Lechia Dzierżoniów 1 3
4 Moto-Jelcz Oława 1 3
5 Słowianin Wolibórz 1 3
6 Zenit Międzybórz 1 3
7 Piast Żmigród 1 3
8 Barycz Sułów 1 3
Rozwiń
Zwiń

Juniorzy Starsi

Poz
Klub
M Pkt
1 KS Piast Nowa Ruda 0 0
2 Moto-Jelcz Oława 0 0
3 BKS Bobrzanie Bolesławiec 0 0
4 IngerHome Polonia-Stal Świdnica 0 0
5 AP Brzeg Dolny 0 0
6 Bielawianka Bielawa 0 0
7 Górnik Polkowice 0 0
8 Górnik Wałbrzych 0 0
Rozwiń
Zwiń

Trampkarze

Poz
Klub
M Pkt
1 KS Piast Nowa Ruda 0 0
2 IngerHome Polonia-Stal Świdnica 0 0
3 Zamek Kamieniec Ząbkowicki 0 0
4 Orlik Kłodzko 0 0
5 Pogoń Pieszyce 0 0
6 AP 13 Jarosława Lato 0 0
7 Stowarzyszenie KP Due Soccer 0 0
8 UKS Lechia Dzierżoniów 0 0
Rozwiń
Zwiń
PRZECZYTAJ

Mobile menu

Please publish modules in offcanvas position.