• 3
  • 4

Seniorzy: Szalony mecz z Mechanikiem

sobota, 31 październik 2020 16:36

Sobotnia ligowa potyczka zakończyła się wygraną Piasta z Mechanikiem wynikiem 5-3. Były czerwone kartki, karne, piękne bramki, dużo walki i w zasadzie było wszystko czego można oczekiwać od piłkarskiego spotkania. Więcej w rozwinięciu

Mecz jak to mecz w Nowej Rudzie lubił zacząć się dla gospodarzy od straty bramek. Piast w dotychczasowych rozgrywkach lubi tracić bramki w obrębie pierwszych 15 minut i niestety i w tym spotkaniu goście w ciągu 15 minut strzelili 2 bramki. A mianowicie pierwszą bramkę niefortunną próbą wybicia umieścił we własnej bramce piłkę Łukasz Kalka, natomiast 10 minut później po ograniu 3 obrońców zdołał umieścić ją strzałem zza pola karnego Luis. Na szczęście po pierwszej bramce dla gości, rzuciliśmy się do ofensywy i już po 4 minutach za sprawą Bartka Chabrowskiego remisowaliśmy 1:1 co dało nam chociaż jedno trafienie bez konieczności rzucenia wszystkich sił, tak jak za pewne byłoby przy wyniku 0-2.  Pierwsza połowa była poza pierwszymi minutami dosyć nudna, a Piast szukał okazji do wyrównania stanu gry. Dopiero w 44 minucie podopieczni trenera Malczyka dowiedli swego. Po pięknym podaniu na pustą bramkę trafił niepilnowany Deiverson i takim sposobem do szatni schodziliśmy z remisowym wynikiem 2-2.

Drugiej połowy, a raczej jej rozpoczęcia, nie mogliśmy sobie lepiej wymarzyć. Po 5 minutach gry od gwizdka, ładną wystawkę od Kalki otrzymał Marcel Schmidt, który pięknym strzałem w prawy górny róg bramki nie dał szans bramkarzowi i wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. Zaledwie 8 minut później do niefortunnej sytuacji doszło między zawodnikami dwóch ekip. Deiverson poślizgnął się na tyle nie fortunnie, że wpadł bardzo ostro w nogi swojego rywala. Mimo przypadku, o jakiejkolwiek dyskusji nie było mowy i Brazylijczyk musiał pożegnać się z murawą - Sędzia bez zawahania pokazał bezpośredni czerwony kartonik. Odkąd Piast grał w osłabieniu Mechanik węszył swoją szanse nawet na 3 punkty w tym spotkaniu. Pierwszą okazję do tego miał w 70 minucie, kiedy to faulowany został w polu karnym ich napastnik. Sędzia pokazał jedenastkę do której ponownie podszedł Luis, który strzałem w lewą stronę bramki pokonał Steca, choć ten był bliski wyłapania jedenastki. Nasi zawodnicy jednak nie poddawali się, ciągle szukali swojej szansy na 3 punkty. Mechanik nie cieszył się długo z doprowadzenia do remisu ponieważ już w 78 minucie identyczny faul został podyktowany na Chabrowskim. Drugi karny, mimo iż bramkarz wyczuł naszego napastnika, ten pięknym strzałem w dolny róg bramki pokonał już po raz drugi w tym meczu golkipera gości i mieliśmy już wynik 4-3. Nasi zawodnicy nie chcieli pozostawić tego wyniku losowi i zaledwie 5 minut później po podaniu Polaka główką do Kalki, ten piękną przewrotką umieścił piłkę w siatce. Goście tego spotkania, za wszelką cenę szukali jeszcze swoich okazji popełniając nawet najdrobniejsze błędy i nie odstawiając nogi. Jeden z zawodników gości musiał niestety opuścić w samej końcówce meczu boisko po brutalnym faulu na Kozielcu, co w konsekwencji zaowocowało drugą żółtą kartkę u tego samego zawodnika.

KS PIAST ZPAS Nowa Ruda - Mechanik Brzezina 5-3 (2:2)
Bramki: 9' 78' Chabrowski, 44' Deiverson, 50' Schmidt, 84' Kalka - 5' Kalka (samobój), 15' 70' Luis

Skład Piasta: Stec - Florian, Polak, Szukiełowicz, Pedro (84') - Pierzga (87'), Deiverson, Schmidt - Kalka, Mika (90+') - Chabrowski

Rezerwowi: Guliano, Kucharski (90+'), Kałwak (84'), Kozielec (87'), Osicki